Anasayfa / FLAŞ HABER / HALİKARNAS OT FESTİVALİ KATILIMCILARI MUTLU OLDU

HALİKARNAS OT FESTİVALİ KATILIMCILARI MUTLU OLDU

image_pdfimage_print

Bodrum’da Halikarnas Ot Festivali organizasyon ekibi, etkinlik son günü katılımcıları ziyaret ettiler. Kendilerini ziyaret eden festival komitesi üyelerine teşekkür eden stant sahipleri de Halikarnas Ot Festivali ne davet edildikleri için Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran nezdinde teşekkür ettiler. Katılımcılar, bir sonraki festivale katılmak istediklerini ifade ettiler.

Kumbahçe Mahalle Muhtarlığı tarafından Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen ‘Halikarnas Ot Festivali’, kortej yürüyüşü ardından, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Kumbahçe Muhtarı Nil Taşkıran da katılımları ile başlamıştı.

Bodrum mahalleleri ve çevre ilçelerden gelenler katılımcıların stantlarında, yöresel ot yemekleri, enginar yemekleri, Girit yemekleri, yemek sohbetleri, çeşitli otlar, el emeği eserler, doğal süngerler yer alırken, çeşitli konserler ve dans gösterileri de ilgi çekti.

Belediye Başkanı Kocadon,  festival için patığı konuşma da “Biz otlarımızla bugünlere geldik. Bu otlar bizim ana yemeğimizdi, ama şimdi restoranlarda meze olarak yer buluyor. Önemli olan da burada festivale ilginin büyük olmasıdır. Sosyalleşmeye olanak sağlarken, bölgeye ve ekonomiye de katkı sağlıyor. Ben elimden geldiğince bu festivallere destek vermeye devam edeceğim” dedi.

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İKİZLER BABALARININ İZİNDE

5 Yıldır müziğini içinde yaşatan Gürdal Karagöz geçtiğimiz günlerde ikiz kızları Sena ve ...

instagram takipçi satın al