Anasayfa / FLAŞ HABER / SPOR VE EĞİTİM DE, GÜZEL BİR  BAŞARI HİKAYESİ 

SPOR VE EĞİTİM DE, GÜZEL BİR  BAŞARI HİKAYESİ 

image_pdfimage_print

64 ilden 3400 sporcunun katılımı ile Bolu da yapılan Türkiye Kick Boks Şampiyonasında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübünden Damla Gaye Dur Türkiye üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı .

Yedi yıl önce Karate sporu ile tanışan ve antrenörü aynı zaman da Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu ile çalışmalarına aralıksız devam eden genç yetenek, geçtiğimiz Nisan ayında Antalya da yapılan Türkiye Karate Şampiyonasın da Türkiye ikincisi olarak milli takıma seçildi. Hem Kick Boks hem de Karate branşında Türkiye başarısı kazanan başarılı sporcu bu yıl yapılan  TEOG sınavların da 500 tam puanla Türkiye birincileri arasında yer alarak, istenildiğinde hem eğitim de hem de spor da aynı anda başarılı olmanın mümkün olduğunu kanıtlamış oldu.

Haftanın altı günü Bodrum Spor Merkezin de antrenmalarına devam eden Damla Gaye ”sporun eğitim hayatında ki başarıma katkıları çok büyük oldu , hızlı düşünme, ani karar verme, programlı çalışma, stresimi kontrol etme, konsantrasyon, disiplin gibi bir çok konuda beni geliştirerek okul başarımı arttırdı. Bu konular da gelişmemi sağlayan antrenörüm olan Fatih Uzunlulu’ya ve  her zaman yanımda yer alarak bana destek olan aileme de teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hedeflerim hem milli takım da hemde eğitim hayatım da en iyi dereceleri elde etmek olacaktır ” dedi .

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrumda Rally Halikarnassos, adrenalin tutkunlarını bir araya getirdi

Bodrum’da 19 Nisan’da görkemli bir seremoni ile başlayan Rally Halikarnassos, 22 Nisan ...

instagram takipçi satın al