Anasayfa / FLAŞ HABER / GÜNGÖR DALAY ATATÜRK RESİMLERİ SERGİSİ

GÜNGÖR DALAY ATATÜRK RESİMLERİ SERGİSİ

image_pdfimage_print
Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren ve yaklaşık 50 yıldır Atatürk fotoğrafları biriktiren gazeteci Güngör Dalay, 150 Atatürk fotoğrafından oluşan sergi açtı.
Bodrum’da yaşamını sürdüren ve 50 yıldır Atatürk fotoğrafları biriktiren gazeteci Güngör Dalay, 150 Atatürk fotoğrafından oluşan sergi açtı.
Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren gazeteci Dalay, her yıl özel günlerde açtığı Atatürk fotoğrafları sergisini, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yeniden açtı.
Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezinde düzenlenen açılış törenine, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Vekili Taner Uslu ile vatandaşlar katıldı. Yılmaz’ın açtığı sergiyi, vatandaşlar da yakından inceledi.
Kaymakam Yılmaz, Güngör Dalay’ın Atatürk fotoğrafları konusunda ciddi birikiminin olduğunu ve bu fotoğrafları da burada sergilediğini söyledi. Yılmaz, sergiyi bir dahaki sefere resmi etkinlikler çerçevesinde değerlendirmek istediklerini söyledi.
Güngör Dalay da 50 yıldır biriktirdiği fotoğraflardan oluşan sergiyi hazırladığını anlattı. Atatürk hayranlığının çocukluktan geldiğini belirten Dalay, “Bütün Atatürk fotoğraflarını, hatta bende olmayanları da toplayıp bu sergiyi hazırladım. Sergim 150 fotoğraftan oluşuyor. Bu fotoğrafların saklaması çok güç.” dedi.
Fotoğrafların rutubet ve nemli havadan etkilenmemesi için ayrı bir çaba harcadığını ifade eden Dalay, “Fotoğrafların zarar görmemesi için tuttuğum evimi bile geniş tutuyorum. Bu fotoğrafların bozulmaması için ayrı bir çaba sarf ettim. 50 yıldır bu fotoğrafları bu şekilde korudum. Bu fotoğrafları Atatürk kataloglarından da topladım ve çoğalttım. Daha önce İçişleri Bakanlığında çalıştığım zamanlarda temin ettiğim fotoğraflar da var. Ankara’da da çalıştığım için Atatürk ile ilgili ne fotoğraf varsa topladım ve bu sergiyi hazırladım.” diye konuştu.
Dalay, serginin 3 gün boyunca gezilebileceğini sözlerine ekledi.
Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

MURAT 124’LERDEN ENGELSİZ YAZ FESTİVALİ İLE BODRUM DA BULUŞUYOR

Turkish Classic Car Murat 124 grubu, Bodrum’da engelli bireyler için “ Bodrum ...

instagram takipçi satın al