Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / FLAMİNGOLAR, SULAK ALANDAKİ YERLERİNİ ALDI

FLAMİNGOLAR, SULAK ALANDAKİ YERLERİNİ ALDI

image_pdfimage_print
Milas-Bodrum karayolu kenarında bulunan Tuzla Sulak Alanı, farklı türlerden kuşları ağırlamaya başladı.
Havaların soğumasıyla birlikte, farklı türlerden kuş sürüleri de Milas-Bodrum karayolu kenarında bulunan Tuzla Sulak Alanı’na gelmeye başladı.
Avrupa ve Afrika kıtaları arasındaki 4 önemli kuş yolundan ikisinin geçtiği Türkiye’de göçmen kuşlar için en önemli sulak alanlardan biri olan Tuzla Sulak Alanı’na kuşlar gelmeye başladı.
Sulak alanı ziyaret eden kuşlar arasında çoğunluğu, balıkçıl, flamingo ve ördekler oluşturuyor. Boğaziçi köyü sınırları içinde bulunan Tuzla Sulak Alanı’nda yaşayan flamingolar ve beyaz balıkçılları görmek isteyen bazı vatandaşlarda araçlarını yol kenarına durdurarak kuşları izleyerek fotoğraflıyor.
Taşımacılık işiyle uğraşan Metin Tanıska, flamingolarla her gün karşılaştığını belirterek, Tuzla Sulak Alanında her geçtiğinde bir süre durup kuşları izlediğini söyledi.
Bölgedeki kuşları zaman zaman fotoğrafladığını anlatan Tanıska, “Çok güzel bir manzara. Flamingoları çok seviyorum, çok doğal bir ortam” dedi.
Bölgenin korunması gerektiğini anlatan Tanıska, şöyle konuştu:
“Yetkililerin bu bölgeyi daha iyi koruması lazım. Ben yakınlarıma burayı her zaman tavsiye ediyorum. Mutlaka uğramalarını söylüyorum. Bu doğallığı insanların görmesini ve burayı gezmesini diliyorum” dedi.

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Tutkumm Ekibinin Barış Yolculuğundaki Unutulmaz Kareleri D-Marin Turgutreis Yacht Club’da Sergilenecek

Hareketli bir Yacht Club’a ve canlı bir yapıya sahip olan D-Marin Turgutreis, ...

instagram takipçi satın al