Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Firdevs Şengül’ün “Küçük Dokunuşlar” adlı şiir kitabının imza ve söyleşi günü yapıldı – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / HABERLER / SANAT KÜLTÜR / Firdevs Şengül’ün “Küçük Dokunuşlar” adlı şiir kitabının imza ve söyleşi günü yapıldı

Firdevs Şengül’ün “Küçük Dokunuşlar” adlı şiir kitabının imza ve söyleşi günü yapıldı

Firdevs Şengül’ün “Küçük Dokunuşlar” adlı şiir kitabının imza ve söyleşi günü Trafo Bodrum’da gerçekleştirildi.

Bodrum’un ilk kadın banka müdürü olan ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde gerçekleştirdiği gönüllü çalışmalarıyla tanınan Firdevs Şengül’ün ilk şiir kitabı “Küçük Dokunuşlar” Hayal Yayınları tarafından yayımlandı. Şengül’ün 20 yıldan bu yana biriktirdiği 100’ü aşkın şiirin okurla buluşması ve imza günü, Trafo Bodrum’da gerçekleştirildi. Kalplere, doğaya, insanlara ve tabii ki aşka dair küçük dokunuşların yer aldığı şiirlerini ilk kez derleyen ve okurla paylaşan şair, imza gününde Bodrumlu dostları ve kitap tutkunlarıyla ­bir araya gelmenin heyecanını yaşadı.

Aynı zamanda bir fotoğraf tutkunu da olan Firdevs Şengül’ün kitap kapağındaki görsel kendi objektifinden. Yayın yönetmenliğini Özgen Kılıçarslan Danyal’ın yaptığı kitabın kapak tasarımı Nihat Taçyıldız’a ait. Editörlüğü ise Eşref Yener yaptı. İlk baskısı Şubat ayında gerçekleştirilen şiir kitabını edebiyatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Şengül, “En büyük enerji kaynağım, hayatın kendisi. .Hayat çok büyülü bir şey. Acılarıyla, sürprizleriyle çok değerli. Tabii ki çocuklarım, eşim, dostlarım ve tabiat. Tabiat benim bakmaya doyamadığım bir şey. İlhamım hayatın kendisi. Biz tabiatla, insanla birlikte güzeliz. Ve tabii ki aşkla. Aşk yoksa zaten kavrulup kuruyacağız. Ve Bodrum. Bodrum’da aşkla yaşıyorum. Çok kıymetli insanlarla birlikte yaşıyorum.” Diyor.

Firdevs Şengül, şiirle başladığı edebiyat yolculuğunu şiirle devam ettirme niyetinde olduğunu belirterek, yeni kitabının “Küçük Dokunuşlara Dokunanlar” adıyla yakın zamanda raflarda yerini alacağı müjdesini verdi. Şengül, “Küçük kadın hikayelerim de var. Ama şiirle başladığım için bir süer böyle devam etmek istiyorum. Şiir yazarak rahatlıyorum. Şiir bazen kahkaham, bazen çığlığım, bazen de isyanım oluyor” ifadelerini kullanıyor.

FİRDEVS ŞENGÜL KİMDİR?

Firdevs Şengül, 13 Aralık 1959 yılında Aydın’da doğdu. 2001-2004 yılları arasında Bodrum Belediye Tiyatrosunda gönüllü tiyatro oyunculuğu yapan ve Bodrum’un ilk kadın banka müdürü olan şair, sanat ve kültürün değişik alanlarında aktif olarak yer alıyor.

Bodrum Zeki Müren Derneği Başkanı ve Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Şiir Grubu Temsilcisi olan Şengül, aynı zamanda amatör kaptan.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

TEBRİKLER KAYRA

Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan Büyükler Türkiye Karate ...

instagram takipçi satın al