Anasayfa / FLAŞ HABER / Engellilere için seramik eğitimi

Engellilere için seramik eğitimi

image_pdfimage_print

Bodrum Sağlık Vakfı’nın, engelli öğrencileri için bir araya gelen akademisyenler öğrencilere ders verip seramik eserler üretti.

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen seramik çalıştayı için farklı üniversitelerden 70 akademisyen Bodrum’a gelerek engelli öğrencilere seramik dersleri verdi. El emeği göz nuru seramik çalışmalarına başlayan eğitimciler yaptıkları eserleri sergide satarak gelirini Bodrum Sağlık Vakfına bağışlayacak.

Bir birinden güzel eserleri seramiklerin üzerine nakış gibi işleyen akademisyenler öğrencilere seramik çalışmalarını anlattı. Engelli öğrencilerle beraber seramik yapan öğretim görevlileri böyle bir çalışmaya katkıda bulunmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

“Sıraltı dekor tekniği uygulamaları” adı atından düzenlenen Erkan Dülgeroğlu Seramik Çalıştayı 3 gün boyunca devam edecek. Her sene çalıştay sonrası ortaya çıkan ürünleri satarak vakfa gelir elde etmek ve Bodrum’a kalıcı eserler bırakmak amacıyla düzenlenen çalıştayda bu yıl, hazır bisküvi tabaklar üzerine ve bisküvi karo üzerine sıraltı dekor çalışmaları yapılıyor.

Bodrum Sağlık Vakfı Seramik Atölyesi sorumlusu Tarık Kartal “Burada, bir sürü şehir dışından ve farklı üniversitelerden gelmiş akademisyen hocalarımızla birlikte engelli çocuklarımız ve burada bulunan gene Sevgi Sanat Atölyesi engelli çocukları da gelecek, onlarla birlikte de karo boyamaları yapacağız. Hem tabak boyama hem karo boyama bunlar yapılacak. Tabaklarımızı sergi ile satışa sunacağız ve Bodrum Sağlık Vakfı yararına bir gelir etmek amacımız”dedi.

Bodrum Sağlık Vakfı Seramik Atölyesi, çeşitli üniversitelerden akademisyenler, Bodrum’da yaşayan sanatçılar ve ünlülerin de destek verdiği ve Bodrum Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi bünyesinde bulunan engelli bireylerin de katılımı ile tabak, karo boyamaları gerçekleştirilecek.

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Tutkumm Ekibinin Barış Yolculuğundaki Unutulmaz Kareleri D-Marin Turgutreis Yacht Club’da Sergilenecek

Hareketli bir Yacht Club’a ve canlı bir yapıya sahip olan D-Marin Turgutreis, ...

instagram takipçi satın al