Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Engellilere için seramik eğitimi – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Engellilere için seramik eğitimi

Engellilere için seramik eğitimi

Bodrum Sağlık Vakfı’nın, engelli öğrencileri için bir araya gelen akademisyenler öğrencilere ders verip seramik eserler üretti.

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen seramik çalıştayı için farklı üniversitelerden 70 akademisyen Bodrum’a gelerek engelli öğrencilere seramik dersleri verdi. El emeği göz nuru seramik çalışmalarına başlayan eğitimciler yaptıkları eserleri sergide satarak gelirini Bodrum Sağlık Vakfına bağışlayacak.

Bir birinden güzel eserleri seramiklerin üzerine nakış gibi işleyen akademisyenler öğrencilere seramik çalışmalarını anlattı. Engelli öğrencilerle beraber seramik yapan öğretim görevlileri böyle bir çalışmaya katkıda bulunmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

“Sıraltı dekor tekniği uygulamaları” adı atından düzenlenen Erkan Dülgeroğlu Seramik Çalıştayı 3 gün boyunca devam edecek. Her sene çalıştay sonrası ortaya çıkan ürünleri satarak vakfa gelir elde etmek ve Bodrum’a kalıcı eserler bırakmak amacıyla düzenlenen çalıştayda bu yıl, hazır bisküvi tabaklar üzerine ve bisküvi karo üzerine sıraltı dekor çalışmaları yapılıyor.

Bodrum Sağlık Vakfı Seramik Atölyesi sorumlusu Tarık Kartal “Burada, bir sürü şehir dışından ve farklı üniversitelerden gelmiş akademisyen hocalarımızla birlikte engelli çocuklarımız ve burada bulunan gene Sevgi Sanat Atölyesi engelli çocukları da gelecek, onlarla birlikte de karo boyamaları yapacağız. Hem tabak boyama hem karo boyama bunlar yapılacak. Tabaklarımızı sergi ile satışa sunacağız ve Bodrum Sağlık Vakfı yararına bir gelir etmek amacımız”dedi.

Bodrum Sağlık Vakfı Seramik Atölyesi, çeşitli üniversitelerden akademisyenler, Bodrum’da yaşayan sanatçılar ve ünlülerin de destek verdiği ve Bodrum Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi bünyesinde bulunan engelli bireylerin de katılımı ile tabak, karo boyamaları gerçekleştirilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA TARHANA ÇORBASI VE GEMİCİ PEKSİMETİ DAĞITTILAR

Slow Food ve Yaveş Gari Bodrum Birliği, Bodrum Pazar yerinde sıcak Muğla ...

instagram takipçi satın al