Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
ELDEN ELE MUTLULUK SLOGANI İLE OKULDA 2. EL PAZARI KURULACAK – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / HABERLER / EĞİTİM-TEKNOLOJİ / ELDEN ELE MUTLULUK SLOGANI İLE OKULDA 2. EL PAZARI KURULACAK

ELDEN ELE MUTLULUK SLOGANI İLE OKULDA 2. EL PAZARI KURULACAK

Bitez Gülümser – Mehmet Danacı İlkokulu’nda “Elden Ele Mutluluk” sloganıyla kurulacak pazarda  2. el eşyalar satışa sunulacak. Okul aile birliğinin girişimleriyle bu yıl 3’üncü kez kurulacak pazardan elde edilen gelir de yine okulun ihtiyaçları için harcanacak.

11 Kasım Cuma günü saat 11:00 ile 14:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek  “Elden Ele Mutluluk” etkinliğinde veliler kendilerinin ve çocuklarının kullanmadıkları giyim, kitap, oyuncak gibi eşyaları satarak değerlendirecek. Okul bahçesine kurulacak pazarda çocuk eşyaları 1 liradan yetişkin eşyalarının ise en fazla 4 liradan alıcı bulacak.

Bitez Gülümser – Mehmet Danacı İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Tuna Duygu Keskin, 2. el pazarında dar gelirli velilerin kendileri ve öğrencilerinin ihtiyaçlarını uygun fiyatlara karşılayabileceklerini anlatarak şunları söyledi:

“Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz 2. el pazarını bu yıl da gerçekleştiriyoruz. Bu proje elden ele mutluluk projesi. Fiyatlarımız çok uygun. 1 ile 4 TL arasında çok uygun fiyatlar. Gelen velilerimiz de 20 lira ile bütün kışlarını geçirebiliyorlar. Çocuklarımız da ailelerine hediye alabiliyorlar. Bodrum’da yaşayan herkesi bekliyoruz.”

Okul müdürü Harun Güner ise elde edilen gelirle okulumuzun bazı ihtiyaçlarını karşılanacağını kaydederek şöyle dedi:

“Kütüphanemizi daha aktif bir hale getirmeye çalışacağız. Bir satranç odası projemiz var. Kütüphane içerisinde bir tiyatro salonu oluşturmayı hedefliyoruz. Bunun için perdesinden giyinme odasına kadar her şeyi tamamlayıp burayı öğrencilerimizin aktif bir şekilde kullanabileceği bir yer haline getirmeyi planlıyoruz. Ayrıca ön bahçemizde öğrenci ve velilerin giriş yaptığı yerde bir bahçe düzenlemesi yapıyoruz. Bitez’e yakışır bir görüntü olması için çalışıyoruz. Elde ettiğimiz geliri bunlara harcıyoruz. Tüm Bodrum halkını bu etkinliğe davet ediyoruz.”

Geçtiğimiz günlerde okul bahçesinde düzenlenen kermeste ihtiyaçlarımızın bir kısmını karşıladıklarının bilgisi veren Güner sözlerini şöyle tamamladı:

“Mesela Atatürk büstümüzün etrafını düzenleyerek pirinçten yapılmış Atatürk’ün sözünü büstün üzerine yapıştıracağız. Bununla ilgili de bir çalışmamız var.”

Kent Haber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Eyüpsspor:0-0: B.B.Bodrumspor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ...

instagram takipçi satın al