Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
EGE DE YİNE CAN PAZARI – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / EGE DE YİNE CAN PAZARI

EGE DE YİNE CAN PAZARI

6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bodrum’dan gece saatlerinde İstanköy Adasına doğru giderken batan ve içinde 72 kişinin bulunduğu tespit edilen tekne faciasında 6 kişi öldü 66 kişi sağ kurtarıldı. Ekiplerin en son canlı olarak kurtardığı kız çocuğu ise neredeyse bir mucize yaşattı.

Son dönemde Yunan adalarına yakın olduğu için Bodrum kıyılarında artış gözlenen insan kaçakçılığı olaylarından biri hüsranla sonuçlandı.

Gece geç saatlerde Karaada Kuzey Feneri açıklarında batan mülteci botu ihbarını alan ekipler zamanla yarıştı. İçinde 72 kişinin bulunduğu belirlenen kaçakların bulunduğu teknenin batması ile Bodrum’daki tüm sahil güvenlik botları, Bodrum deniz kurtarma derneği ekipleri, Muğla 112’ye ait motorize sağlık ekipleri kurtarma faaliyetleri için seferber oldular.

Sahil güvenlik botlarınca denizden kurtarılan göçmenler Bodrum Milta Marinaya getirildi. Karaya çıkarılan kazazedeler sağlık ekiplerince muayene edilerek Bodrum’daki çeşitli hastanelere sevk edildi. Sahil güvenlik botunda ağır yaralı olarak bulunan biri çocuk biri kadın toplam iki kişinin kalp masajıyla hayata döndürme çabaları sonuç vermedi. Ekiplerin tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybeden iki kaçak Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Sahil Güvenlik botları ve kurtarma ekiplerince denizden 1 sahil güvenlik helikopteri ile havadan yapılan arama ve kurtarma çalışmalarında yüzerek Karada’ya çıkan bir kişi ekipler tarafından kurtarıldı.

Sabah saatlerine kadar süren arama kurtarma faaliyetleri sonunda 6 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Arama kurtarma çalışmalarına son veren ekipler bir mucizeye tanıklık etti. Kaçakların bulunduğu teknenin batmasından neredeyse 5 saat geçtikten sonra denizden en son kurtarılan 3 yaşlarındaki kız çocuğu büyük sevinç yarattı.

Alabora olarak batan ve ters bir şekilde duran teknenin hava boşluğu olan bölümünde hayata tutunan Suriyeli kız çocuğu Bodrum deniz kurtarma derneği dalgıcı tarafından bulunduğu yerden çıkarıldı. Süratle sahil güvenlik botuna alınan kız çocuğu botta hazır bulunan bir sağlık görevlisi tarafından muayene edilerek Bodrum Marinaya getirildi.

Vücut ısısı düşen Suriyeli kız çocuğunun hayati tehlikesinin olmadığı belirlenirken karada onu bekleyen babası ve kurtarma ekiplerinin sevinci görülmeye değerdi.

Öte yandan kız çocuğunun kurtarıldığı bölümden 3 yetişkinin cansız bedeni çıkarıldı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

MİLLİ DANSÇININ ÖLÜMÜ BODRUM’U VE DANS CAMİASINI ACIYA BOĞDU

BAŞARILI MİLLİ SPORCUNUN ÖLÜM SEBEBİ HENÜZ ÖĞRENİLEMEDİ ASIM DEMİR; OĞLUMUN İNTİHAR ETTİĞİNE ...

instagram takipçi satın al