Anasayfa / FLAŞ HABER / DUALARIMIZ MÜZEYYEN SENAR İÇİN

DUALARIMIZ MÜZEYYEN SENAR İÇİN

image_pdfimage_print

Bodrum’da Müzeyyen Senar için Mevlüt okutuldu

Geçtiğimiz hafta İzmir 9 Eylül üniversitesinde zatürre tedavisi görürken vefat eden Türk Sanat Müziğinin Divası Müzeyyen Senar için ailesi Bodrum’da mevlit okuttu.

Mevlit töreni, Bodrum Yokuşbaşı Mahallesinde bulunan evinin yanındaki bir sitenin sosyal tesislerinde düzenlendi. Törene Senar’ın yakınları ve sevenleri katıldı.

7 mevlit’i Tepecik Camii imamı Yüksel Kılıçarslanın okuduğu dualar ile gerçekleşti. İmam Kılıçarslan Kuran okumaya” Türk sanat müziğinin divası hanımefendi sanatçı olan, Türk müziğinin en büyük üstadı olan Müzeyyen Senar hanımefendi” diyerek başladı.

Okunan duaların ardından Müzeyyen Senar’ın kızı Feraye basın mensuplarının başsağlığı dileklerini kabul ederek bir açıklama yaptı.

Feraye, Müzeyyen Senar’ın seven dostlarına ve Bodrumlulara teşekkür etti. Açıklamasında “ Bodrum halkına sonsuz şükürlerimi teşekkürlerimi iletiyorum. Benim yokluğumda annemin gıyabında namazlar kıldırılmış lokmalar dökülmüş. Diyecek bir şey bulamıyorum. Annem çok seviniyordur zaten, bunu söylemeye gerek yok. Hep sevilecek, hep anılacak. O hiç ölmeyecek.” dedi.

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

20 bin kişi iftar sofralarında buluştu

Bodrum Belediyesi tarafından ilçe genelinde düzenlenen Ramazan Ayı İftar Yemeği Programı, Bodrum’un ...

instagram takipçi satın al