Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Deniz Dibi Temizliği Turgutreis’te devam etti – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Deniz Dibi Temizliği Turgutreis’te devam etti

Deniz Dibi Temizliği Turgutreis’te devam etti

“Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi tarafından gerçekleştirilen deniz dibi temizlik çalışmaları bu hafta Turgutreis’te devam etti.

Bodrum Belediyesi’nin 4 yıl önce başlattığı deniz dibi temizlik çalışmaları kapsamında Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, 2018 yaz sezonu öncesi Bodrum genelinde belirlenen noktalarda deniz dibi temizliği yapıyor. Bu yıl 10 Ocak’ta Yalıkavak Küdür Halk Plajı’ndan başlatılan ve her hafta hava koşulları müsait olduğu takdirde farklı bir koyda sürdürülen çalışmalarda dalgıçlar en son Turgutreis sahilini temizledi.

Yaklaşık 1,5 saat süren temizlikte deniz dibinden; 87 kg cam, 146 kg plastik, 43 kg metal, 76 kg da yanabilen madde olmak üzere toplam 352 kg atık çıkarıldı. Sonrasında ise atıklar ayrıştırılarak yüklendikleri kamyon ile geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi.

Çalışmaları meraklı gözlerle takip eden bazı vatandaşlar, Bodrum Belediyesi’ni ve belediye personellerinden oluşan dalgıçları, toplumu bilinçlendirmeye yönelik olarak dört yıldır sürdürülen bu anlamlı proje ve emekleri için tebrik etti.

Plan dahilinde yapılan deniz dibi temizlik çalışmaları bu hafta Turgutreis’te yapılan çalışmanın ardından önümüzdeki haftalarda sırasıyla Kadıkalesi, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Küçükbük, Gölköy, Türkbükü, Torba ve son olarak Bodrum ile birlikte ocak ayından itibaren toplam 19 noktada gerçekleştirilmiş olacak.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

TEBRİKLER KAYRA

Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan Büyükler Türkiye Karate ...

instagram takipçi satın al