Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Cumhuriyeti ilelebet yaşatacağımıza inancımız tamdır.
Anasayfa / DUYURULAR / VALİ AMİR ÇİÇEK “Cumhuriyeti ilelebet yaşatacağımıza inancımız tamdır”
Muğla Valisi Amir Çiçek

VALİ AMİR ÇİÇEK “Cumhuriyeti ilelebet yaşatacağımıza inancımız tamdır”

 

Muğla Valisi Sayın Amir Çiçek’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayamı Mesajı

 

Değerli Muğlalılar,

Sevgili Çocuklar ve Gençler,

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ifadesinin ışığında milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin, Milletimizin yeniden doğuşunun simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 97. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

 

Necip milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesinin bağımsızlığa en son adımı bu kutlu günde atılmış ve ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan günü, aziz Atatürk tarafından ‘Milletimizin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil’ olarak görülen çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. En önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Aziz Atatürk dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek lider; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olmuştur.

 

Aziz milletimiz muasır medeniyetler seviyesinin ötesine geçme ve kendi iradesi ile kendini yönetebilme yolunda büyük bir azim ve kararlılık göstermiştir. Bunun için de dünyada eşi benzeri görülmemiş bir bağımsızlık ve ulusal egemenlik mücadelesine girerek, tarihe muhteşem bir kurtuluş destanı yazdırmıştır. Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’da hain darbecilere karşı dünyada emsali görülmemiş bir mücadele sergileyen aziz milletimiz, milli iradesine 23 Nisan şuuru ile sahip çıktığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. İşte bu nedenle, ecdadımızın hainlere fırsat vermeden birlik, beraberlik ve dayanışma duygularıyla kurduğu Cumhuriyeti ilelebet yaşatacağımıza inancımız tamdır.

 

Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bizlere bağımsız ve hür bir ülke bırakan Birinci Meclisimizin cesur ve fedakâr üyelerini saygı ve şükranla anıyorum. İstiklal mücadelesinde özveriyle görev almış Anadolu’nun her bir evladına Allah’tan rahmet diliyorum. Bu anlamlı günde coşkumuz ve neşemizi artıran değerli evlatlarımızın ve tüm milletimizin bayramlarını en kalbi duygularla kutluyorum

Amir Çiçek

Muğla Valisi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İlköğretim haftası kapsamında Bodrum’da çeşitli programlar düzenlendi

İlköğretim haftası kapsamında Bodrum’da çeşitli programlar düzenlendi. İlk olarak belediye meydanında çelenk ...

instagram takipçi satın al