Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
 ÇOCUK İSTİSMARINA VE KADINA ŞİDDETE KARŞI MEYDANA ÇIKTILAR – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER /  ÇOCUK İSTİSMARINA VE KADINA ŞİDDETE KARŞI MEYDANA ÇIKTILAR

 ÇOCUK İSTİSMARINA VE KADINA ŞİDDETE KARŞI MEYDANA ÇIKTILAR

Bodrum’da kadınlar çocuk istismarına ve kadına yönelik şiddete karşı eylem yaptı.

Belediye meydanında Bodrum Kadın Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen eyleme çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerinde ‘İdam istemiyoruz, yasaları uygula’, ‘Suçun cezası var, uygulayan yargı yok’, ‘Çözüm hadım değil, yasaları uygula’, ‘Çocuk istismarı dediğin cinsel şiddettir’ yazılı dövizler taşıyan kadınlar, ‘Yaşasın kadın dayanışması’, ‘Erkek adalet değil, gerçek adalet’ sloganları attılar. Eylemcilere çevredeki vatandaşlar da destek verdi. Eyleme katılan çocukların da ‘Bedenim bana aittir’ yazılı dövizler taşıdığı görüldü.

Burada bir konuşma yapan Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Figan Erozan, “Çocuğa tecavüz edenlerin yüzde 9’u çocukla aynı evde yaşıyor. Yani ensestten bahsediyoruz. Peki bu suçun yasada cezası yok mu? Var. Uygulanıyor mu? Hayır. Hadım işleminde tecavüzü yapan kişinin onayı gerekiyor. İstediğiniz tecavüz failini siz hadım edemezsiniz. Peki hadım uygulamasının olduğu ülkelerde çocuğa, engelliye ve kadına yönelik tecavüz azaldı mı? Hayır. İdamın olduğu ülkelerde bu suçlar azaldı mı? Hayır. O zaman yapmanız gereken yasayı uygulamanız ve uygulayıcılar olarak denetlemenizdir. Herkesi görevini yapmaya davet ediyoruz. Biz burada kendi görevimizi yapıyoruz. Bizim üzerimizden idamı tartışmayın. Failler erkekler. Kadınlar çocuklara tecavüz etmiyor. Erkekler ediyor. Cinsiyetçi bir eğitim sistemi istemiyoruz. Anne babası dahi çocuğun rızası olmadan dokunamaz. Biz Bodrum Dayanışma Derneği’nden kadınlarız. Şunu rica ediyorum, birbirimizle dayanışmalıyız. Evimizdeki sırları açık etmeliyiz. Kadınlar açık ettiği için bunlar ortaya çıktı.”ifadelerini kullandı.

Polisin güvenlik önlemleri aldığı eylem yaklaşık yarım saat sürdü.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Ameliyat olacaksanız dikkat!

ZENCEFİL VE ZERDEÇAL KANAMA RİSKİNİ ARTIRIYOR Bitkilerin şifalı etkileri muhtemelen insanlık tarihi ...

instagram takipçi satın al