Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
“Cennet Gökova hepimizin, Okluk koyu kapatılmasın!” – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / “Cennet Gökova hepimizin, Okluk koyu kapatılmasın!”

“Cennet Gökova hepimizin, Okluk koyu kapatılmasın!”

 

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk’ün dünkü (11.11.2018) yazısında (GÖKOVA KÖRFEZİ Değirmen Bükü) Okluk Koyu çevresindeki Karaca, Kuzuotu, Malderesi Köylerine yönelik kamulaştırma çalışması başlatıldığını yazdı.

Köylülere göre, yaklaşık 200 dönüm tapulu arazi Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi için kamulaştırılacak. 

Marmaris Milli Emlak Müdür Vekili Sezai Suda yazıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın oluruyla, cumhurbaşkanlığı hizmetlerinde kullanılmak üzere arazinizin kamulaştırılması ve Hazine adına tescil edilmesinin uygun görüldüğünü bildiriyor.

 

 

Geçtiğimiz yaz sezonunda Gökova Körfezinde Değirmen Bükü (Halk arasında İNGİLİZ LİMANI ) nın sık sık teknelere kapatıldiğina şahit olmuştuk ve bu haberle de Mavi Yolculuk turizmine büyük darbe indirileceği endişesi ile

Sivil insiyatif Denizsever sade vatandaş, turizmci, ekmeğini mavi yolcuktan kazanan tekneci, balıkçı, işletmeci adına T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilk Bakanlığı muhatap alınarak  bir imza kampanyası başlattılar

 

İmza metni şöyle ;

“Ünlü Türk denizcisi Sadun Boro’nun anısının yaşadığı ve yaşatıldığı, tüm doğa ve deniz severler için çok büyük öneme sahip, Kaptan Cousteau’nun “yeryüzündeki cennet” olarak nitelendirdiği Gökova’nın, Okluk Koyu-Değirmen Bükü ve çevresi (İngiliz Limanı diye de bilinir) için resmen kamulaştırılma süreci başlatılmış olup tüm denizcilere ve yurttaşlara kapatılmıştır.

Turizme önemli katkı sağlayan Mavi Yolculuk tekneleri, tarım yapan çiftçi, gezginlere hizmet veren işletmeci ve denize giren sade vatandaş da bu kapsamda “yasaklı” duruma sokulmuştur!

Bizler, “tüm denizler ve kıyılar denizcilerin, mavi yolcuların, köylülerin, balıkçıların kısaca tüm yurttaşlarındır ve bu hak ellerinden alınmamalıdır!” diyoruz.


Bu haksız uygulama, ivedilikle sonlandırılsın istiyoruz!”

Altta linki bulunan kampanya ile imzaya açılan bu isteğin yurt çapında ve yurtdışında büyük ilgiyle imzalanmakta olduğu görülüyor.

 

http://chng.it/qDSQn2dh

 

ALİ DİZDAR

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

TEBRİKLER KAYRA

Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan Büyükler Türkiye Karate ...

instagram takipçi satın al