Anasayfa / FLAŞ HABER / CEM EVİ’DE AŞURE ETKİNLİĞİ YAPILDI

CEM EVİ’DE AŞURE ETKİNLİĞİ YAPILDI

image_pdfimage_print

Muharrem ayı dolayısıyla Bodrum Cem Evi’nde aşure etkinliği düzenlendi. Etkinliğe aralarında Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın da olduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

Muharrem ayı münasebetiyle geçtiğimiz ay hizmete giren Konacık Mahallesi Beylikkırları mevkisindeki Bodrum Cem Evi’nde aşure etkinliği düzenlendi. Programa Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, belediye meclis üyeleri, Bodrum Cem Evi’nin yapılmasında önemli katkıları olan eski Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve 200’ün üzerinde vatandaş katıldı.

Cem Vakfı Bodrum Cem Evi’nin kurum dedesi Ali Ekber Taşdelen’in okuduğu duanın ardından katılımcılara ikram edilen aşureler hep birlikte yenildi.

Burada bir açıklama yapan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, “Bu güzel ve anlamlı günde ilçe kaymakamı olarak hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum” diyerek başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Mübarek Muharrem ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. Biliyorsunuz bu mübarek günler özel günlerdir. Bugünleri iyi değerlendirmek lazım. Küskünlüklerimiz varsa onları gidermek lazım. Bu toprakları vatan olarak benimseyen ister alevi olsun, ister Sünni olsun, ister Türk olsun, ister Kürt olsun, dili, dini, ırkı ne olursa olsun bu milletin, bu vatanın öz evlatlarıdır. Aynı Allah’ın kuluyuz, aynı peygamberin ümmetiyiz, küskünlükleri, dargınlıkları bir kenara bırakıp  birlik ve beraberliğimize sarılmamız lazım. İnşallah en kötü günümüz hep böyle olsun. Nice güzel günlerde birlikte olmak dileği ile bu güzel organizasyonu gerçekleştiren vakfımıza, emeği geçen arkadaşlarımıza, güzel aşureyi hazırlayan aşçılarımıza teşekkür ediyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kent Haber Hamdi Yörür

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUMSPOR: BU SENE YÜKSELİŞ YILI OLACAK…

Bodrum Belediyesi Bodrumspor kulüp başkanı Rıza Karakaya taraftarlara seslenerek önemli açıklamalarda bulundu. ...

instagram takipçi satın al