Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODTO TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISINDA PROJE
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODTO TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISINDA PROJE DESTEKLERİ KONUŞULDU

BODTO TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISINDA PROJE DESTEKLERİ KONUŞULDU

image_pdfimage_print

BODTO’nun temmuz ayı meclis toplantısında proje destekleri konuşuldu.   Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ARGE yapan işadamlarının nasıl destekleneceğini anlattı.

Meclis toplantısı açılışını yapan Meclis Başkanı İlhan Ersan, ülkemizin yaşadığı olağanüstü günleri konu ederek, 15 Temmuz darbe kalkışmasını BODTO Meclisinin tekrar kınadığını dile getirdi. Daha sonra, 28 Temmuz Perşembe günü gerçekleşen olağan toplantıda, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ), Ar-Ge reform paketi ve Bakanlık destekleri hakkında sunumlar yapıldı. BODTO Meclisine bilgi verme amacıyla Odaya ziyarette bulunan ekipte, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertan Özen, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yeniocak, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürü Ahmet Bayramer, MUTSO AB, Proje, Dış Ticaret ve Raporlama Biriminden Uzman Yrd. Burcu Öztürk, Güney Ege Kalkınma Ajansı Destek Ofisi Uzmanı Mehmet Sert, KOSGEB Kobi Uzman Yardımcısı Fatih Topaloğlu yer aldı.

KÜSİ’nin amaç ve hedefleri, Endüstri 4.0, Ar-Ge reform paketi hakkında sunum yapan Doç. Dr. Ertan Özen, “Teknolojiye yatırım, geleceğe yatırımdır. 26 Şubat 2016 tarihinde yürürlüğe giren ve Ar-Ge reform paketi olarak bilinen 6676 sayılı Ar-Ge Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanun söz konusu ekosistemi destekleyecek birçok düzenleme sunmaktadır. Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) bu politika belgeleri çerçevesinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda ilgili tüm paydaşların katkıları ile hazırlanmış olan KÜSİ Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2015-2018) olarak hayat bulmuştur. KÜSİ projesi ile kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, sanayi kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları arasında koordinasyon ve yönlendirme faaliyetleri yürütülmektedir.” diyerek proje destek kapsamından bahsetti ve Meclis Üyelerinin sorularını yanıtladı. GEKA ve KOSGEB temsilcilerinin de proje destekleri hakkında bilgi verdiği toplantıda BODTO Meclisi tüm kurum temsilcileri ile soru-cevap şeklinde görüşmelerde bulundu.

Proje bilgilendirmelerinin ardından olağan gündemiyle devam eden Mecliste daha sonra diğer olağan üstü günlerdeki güncel sorunlar tartışılarak Meclis Üyelerinin görüşlerini aktarması sağlandı.

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

MUĞLA TENİS KULÜBÜ MUĞLA’YI TÜRKİYE’YE TANITTI

Muğla Tenis Kulübü olarak 11.Yılımızda altyapı ve performans gruplarımızda  farklı yaş gruplarında ...

instagram takipçi satın al