Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM’UN KOKUSU PARFÜM OLDU LORİS BODRUM’A ÖZEL PARFÜM ÜRETTİ
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM’UN KOKUSU PARFÜM OLDU LORİS BODRUM’A ÖZEL PARFÜM ÜRETTİ
Bodrum Kokusu

BODRUM’UN KOKUSU PARFÜM OLDU LORİS BODRUM’A ÖZEL PARFÜM ÜRETTİ

Parfümde şehir kokuları modası başlıyor. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren ve uzun yıllar parfüm sektöründe bulunan başarılı parfüm markası Loris, koku uzmanları ile yaptığı araştırmalar sonucunda Bodrum’un kendi has kokularından parfüm üretti.

Artık şehirleri yansıtan kendilerine özgü özel kokuları şişelenmiş parfüm olarak satın alınabilecek. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren ve uzun yıllar parfüm sektöründe bulunan başarılı parfüm markası Loris, şehirlere özel parfüm kokuları üretti.

Kokusunun parfüm haline getirildiği şehrin adını taşıyan parfümler içinde Bodrum’u yansıtan, şehre özgü parfümler de yer alıyor. Bay ve bayan seçenekleri olan parfüm, Loris’in Bodrum’daki şubelerinde satışa sunuldu. Kokular arasında Bodrum’un yanı sıra Eskişehir’den Trabzon’a, Antalya’dan Konya’ya, Van’dan Denizli’ye kadar pek çok ilin kendine has kokusu yer alıyor.

Şehirlerin sadece bitkileri değil karakterleri de analiz edildi

Uzun incelemeler sonucunda ilk olarak 17 ilin kendine has kokularının parfümleştiğini ve tüketicilerin beğenisine sunulduğunu belirten Loris Parfüm’ün kurucusu Fehmi Okuyucu, şehir kokularının nasıl seçildiğini anlattı. Parfümlere illerin karakterlerinin de yansıtıldığını ifade eden Okuyucu, “Her şehir farklı kokar. Bazısı o bölgede yetişen kendine has bitkilerden, bazıları yanından geçen bir nehirden ya da kıyısı olduğu bir denizden veya sahip olduğu iklimden, bazıları da yüzyıllara tanıklık eden tarihinden alır kokusunu. İşte biz de her şehrin kendine has kokularını araştırdık ve birer parfüm haline getirdik. ”dedi.

Marka şehir algısı güçlenecek

Okuyucu, her ilin kendine has bir kokusu olması gerektiğini ve şehir parfümlerinin marka şehir kimliğini güçlendireceğini belirterek yurtdışı tanıtımlarında da önemli katkı sağlayabileceğinin altını çizdi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

AHMET ARAS: DÜNYA MİRASI KOYLARIMIZA DOKUNMAYIN!

Marmaris’teki Okluk Koyu’nda inşaatı süren proje için köylülerin 200 dönüm arazisinin kamulaştırılacağı, ...

instagram takipçi satın al