Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrumlular Özgecan İçin Meydana İndi

Bodrumlular Özgecan İçin Meydana İndi

image_pdfimage_print

Mersin’in Tarsus ilçesinde vahşice katledilen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için Bodrumlu gençler, sivil toplum örgütü üyeleri ve vatandaşlar Bodrum Belediye Meydanı’nda toplandı.

Öğleden sonra ilk olarak Bodrumlu gençlerin geldiği Bodrum Belediye Meydanı’ndaki kalabalık gittikçe arttı. Yanlarında getirdikleri afişlerle birlikte sloganlar atan gençler, sivil toplum örgütü üyeleri ve vatandaşlar, akşam saat 20:00’a kadar meydanda kalarak attıkları sloganlarla Özgecan Aslan’ın katillerini protesto ettiler.

Bodrumlu gençler ayrıca Adalet Bakanlığı’na gönderilmek üzere imza kampanyası başlattılar. Meydanda bulunan herkes tarafından destek verilen kampanyanın dilekçesinde ise “Bodrum halkı olarak Özgecan Aslan’ın katil zanlıları Fatih Gökçe, Ahmet Suphi Altındöken ve Necmettin Altındöken isimli sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını ve yargılanma sürecinde hiçbir cezai indirimden yararlanmamalarını önemle arz ederiz” yazıyordu.

Hava karardıktan sonra işlerinden çıkan vatandaşlarında destek verdiği protesto gösterisine yaklaşık 500 kişi katılırken, yoldan geçen vatandaşlarında destek verdiği imza kampanyasına katılanların sayısı ise bin kişiyi geçti.

Bodrum Belediye Meydanı’na gelerek protesto gösterisine destek veren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon gazetecilerin yaşanan vahşetle ilgili düşüncelerini sorması üzerine şunları söyledi:

“Bu bir insanlık suçu, böyle bir suç yok! Kim kimden kin ve nefretini alıyor? Özellikle bunun bugün bir bayana yapılmış olması ki yarın bir erkeğe de yapılabilir aynı şey… Bunu insanlık suçu olarak değerlendiriyorum ama özellikle de bir bayana yapılması, bir kadına yapılması benim için daha da bir acıdır. Çünkü insanlar zavallılıklarını güçsüzlere saldırarak göstermeye çalışıyorlar. Bu insanlar zavallıdır, tedavi görmesi lazımdır, hatta toplumdan dışlanması lazımdır. Onun için de ben özellikle hem aile bakanlığımızın hem hükümetin artık bu kadın şiddetine, kadınlarımızın uğradığı bu zulme dur demeleri için bir an önce gerekli tedbirleri almalarını istiyorum. Ve her zaman bu şiddetin karşısında, insana yapılan zulmün karşısında olduğumu, özellikle de kadınlara her türlü desteği veren bir Bodrum Belediye Başkanı olarak onların yanlarında olduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Meydana gelen Bodrum Kadın Dayanışma Grubu üyeleri de kalabalığın dışında meydanın farklı bir köşesinde oturma eylemi gerçekleştirdi. Grup üyeleri Pazar gününe kadar her akşam Bodrum Belediye Meydanı’na gelerek oturma eylemi yapacaklarını ve Pazar günüde bir protesto gösterisi yapacaklarını söyledi.

Öğleden sonra 16.00’dan itibaren meydana akın eden Bodrumlular, Özgecan Aslan için ve kadınlara yönelik şiddeti protesto etmek için saatlerce attıkları sloganlarına yaklaşık 4 saat sonra son vererek meydandan ayrıldılar.

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum da makilik yangını korkuttu

Bodrum da, yerleşim birimlerine çok yakın noktadan yangın çıktı. Makilik alanda çıkan ...

instagram takipçi satın al