Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / BODRUMLU AVUKATLARDAN SUÇ DUYURUSU

Notice: Undefined index: tie_sidebar_pos in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/post-head.php on line 5

BODRUMLU AVUKATLARDAN SUÇ DUYURUSU

image_pdfimage_print

Bodrum’da 3 avukat, şarkıcı Nihat Doğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Muğla Barosu avukatlarından Onursal Özbek, Başak Özbek ve Metin Kesikçiler, şarkıcı Nihat Doğan’ın sosyal paylaşım sitesinden yayınladığı bir gönderisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Avukat Onursal Özbek, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, şarkıcı Nihat Doğan hakkında savcılığa, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, suçu ve suçluyu övme, hakaret’ suçundan suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Özbek, Nihat Doğan’ın ifade özgürlüğünün sınırlarını çiğnediğini öne sürerek, “Nihat Doğan isimli kişi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) özgürlükleri ifade sınırını aşarak, halkı nefrete yönelten, şiddete başvurmanın meşru olduğunu ifade eden sözlerle, sosyal medyayı kullanarak suç işlemiştir” dedi.

Bu suçun TCK’nin 216. maddesinde ‘cinsiyet ayrımcılığından başlayarak, Anayasanın 2. Maddesindeki laiklik ilkesini de çiğnemeye kadar gittiğini belirten Özbek, şöyle konuştu:

“Nihat Doğan, kendince sözleriyle laikliğin neden olduğu bir yozlaşmayla mini etek giyenlerin saldırıya uğramasının, şiddete uğramasının, hatta öldürülmesinin meşru olduğu sonucuna varan sözler ifade etmiştir. Bu nedenle bizde her sorumlu vatandaş gibi hakkımızı kullanıyoruz ve üç avukat olarak suç duyurusunda bulunuyoruz.”

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Deniz Tutkusu Seyirde Ekibinin 44 günlük Barış Yolculuğu tamamlandı

Deniz Tutkusu Seyirde ekibi, 19 Mayıs 2018’de Milta Marina Bodrum’dan “Yurtta Barış ...

instagram takipçi satın al