Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Bodrum’da yılın ilk deve güreşi – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrum’da yılın ilk deve güreşi

Bodrum’da yılın ilk deve güreşi

Bodrumlu deveciler tarafından düzenlenen “Daylak Güreşi” Bodrum’un Kızılağaç Mahallesi Deve Güreşi Arenasında yapıldı.

Güreşi, aralarında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da bulunduğu çok sayıda vatandaş izledi. Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Bodrum’da ilk defa gerçekleştirilen daylak güreşinde; Bodrum, Aydın’ın İncirliova ilçesi ve Milas’tan gelen yaklaşık 60 daylak deve güreşti. Organizasyon komitesi üyesi Mustafa Oduncuoğlu, güreşin şenlik havasında geçtiğini ifade ederek; “Daylak deve güreşi etkinliği ilke defa yapılıyor. Etkinlikte aynı zamanda vatandaşlarımıza keşkek pilav ve ayran ikramlarında da bulunduk. Bu güreşlerin yapılmasının amacı; deveci arkadaşlarımızı, dostlarımızı, bu sene yapılacak olan güreşlerden önce bir araya getirmek ve bağlarımızı güçlendirmekti.” dedi. Yedi yaş altı develere daylak denildiğini de belirten Oduncuoğlu ayrıca deve sahiplerine verdiği desteklerden dolayı, tüm deveciler adına Mehmet Kocadon’a teşekkür etti.

Etkinliğe katılan ve etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Yerel değerlerimizi ve kültürümüzü yansıtan etkinlikleri elimizden geldiğince destekliyoruz. Kendi güzelliklerini, kendi kültürlerini yaşayarak o toplum, birlik – beraberlik gücünü kendinde bulur. Bodrum yarımadasındaki sevgi, saygı ve hoşgörü kültürü de, değerlerimizi korumamızdan ve yaşatmamızdan geliyor. Ben kültürünü ve geleneklerini yaşatan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA TARHANA ÇORBASI VE GEMİCİ PEKSİMETİ DAĞITTILAR

Slow Food ve Yaveş Gari Bodrum Birliği, Bodrum Pazar yerinde sıcak Muğla ...

instagram takipçi satın al