Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM’DA VOLKAN BOYA ÖN CEPHESİNİ ÖZGECAN İÇİN SİYAH BRANDA İLE KAPLADI – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM’DA VOLKAN BOYA ÖN CEPHESİNİ ÖZGECAN İÇİN SİYAH BRANDA İLE KAPLADI

BODRUM’DA VOLKAN BOYA ÖN CEPHESİNİ ÖZGECAN İÇİN SİYAH BRANDA İLE KAPLADI

Bodrum’da Volkan boya adlı firma, işletmesinin ön kısmını siyah branda ile kaplayarak, Özgecan Aslan’ın öldürülmesine tepki gösterdi.

Bodrum’un Beylikkırlar mevkinde hizmet veren Volkan boya firması, Mersin’de Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesine tepki gösterdi. İşletme yetkilileri, öğle saatlerinde işletmenin bir bölümünü siyah branda ile kaplayarak yaşanan olaya tepkilerini dile getirdi.

Firma çalışanları Özgecan Aslan’ın bulunduğu fotoğraflarını ellerine alarak eyleme destek verdi. Firma sahibi Aydın Doğer, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir ticarethanenin sadece kar amaçlı değil, sosyal amaçlı da yol alabilmesi gerektiğine değindi.

Bu tepkiyi İstanbul’daki tedarikçi firmanın başlattığını belirten Doğer, “Biz firma ile aynı düşünceleri paylaştığımızdan dolayı, onların İstanbul’da başlatmış olduğu eylemi bizde Bodrum’dan destekliyoruz” dedi.

Para kazanarak geçimini sağlayan ticarethanelerin Türkiye’de olup bitenlere karşı duyarsız kalınmaması gerektiğine değinerek, şunları söyledi:

“Özgecan’ın katline tepkisiz kalmamamız gerekir. Bizde bir şeyler yapıyoruz. Biz bu duyarlılığı her zaman göstereceğimizi ifade ediyoruz. Ticaret sadece kar ile bir yere yaklaşmak değil aynı zamanda ticaretin de ötesinde şeyleri düşünebilmektir.”

Doğer, işletme önüne astıkları siyah brandayı iki hafta kadar asılı tutacaklarını ifade ederek, yaşanan olayı toplumun kanayan yarası olarak değerlendirdi.

Firma Çalışanı Alev Çelik ise kadına karşı şiddetin durmasını dileyerek, “Böyle şeylerin Türkiye’de bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Özgecan’ın da ailesine başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA 1’İ UZMAN ÇAVUŞ 9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bodrum’dan yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışan 112 kaçak göçmenin yakalanması ...

instagram takipçi satın al