Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM’DA SURİYELİ DRAMINA ÇÖZÜM İSTENİYOR

BODRUM’DA SURİYELİ DRAMINA ÇÖZÜM İSTENİYOR

image_pdfimage_print

Bir süredir Bodrum kent merkezinin en işlek cadde ve parklarında yaşayan Suriyeli mültecilerin yürek acısı dramı büyük bir sıkıntıya neden olmaya başladı.

Bir süredir Bodrum merkezinde turistlerin yoğun olduğu en işlek Neyzen Tevfik caddesini mesken tutan Suriyeli sığınmacıların; hamile, kadınların, kucaklarındaki çocukları ile perişan hali yürekleri sızlatıyor. Sığınmacılar, bazıları mendil satmaya çalışırken bazıları, yollarda, restoranlarda “ biz Suriyeliyiz bize yardım “ diyerek geziyorlar.

Kent içinde her geçen gün artan sığınmacılar için Bodrumlular, çocuk bezi, battaniye yardımı, gıda desteği, para veriyor. Öte yandan bazı vatandaşlar sığınmacıların en yoğun bölgelerden alınarak devlet tarafından daha insani koşullar sağlanmasını istediler.

İMZA KAMPANYASI

Turistlerin, Suriyelilerin yürek burkan halleri nedeniyle otellerinden çıkmak istemediğini iddia eden vatandaşlar turizmin bu durumdan olumsuz etkilendiğini belirterek çözüm bulunması için imza kampanyası başlattılar. Vatandaşlar sığınmacıların turistlerin bulunduğu bölgelerden alınıp daha medeni koşullar sağlanması gerekir dedi.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrumda Rally Halikarnassos, adrenalin tutkunlarını bir araya getirdi

Bodrum’da 19 Nisan’da görkemli bir seremoni ile başlayan Rally Halikarnassos, 22 Nisan ...

instagram takipçi satın al