Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM’DA SANAT VE SAĞLIK BİR ARADA
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM’DA SANAT VE SAĞLIK BİR ARADA

BODRUM’DA SANAT VE SAĞLIK BİR ARADA

image_pdfimage_print

Acıbadem Bodrum Hastanesi Onkoloji Merkezi yeni bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor

Sanatçı Nurgül Ulu’nun Nu Art adını taşıyan sergisi Acıbadem Bodrum Hastanesi Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşuyor. Sergiden elde edilen gelir, kadına özgü kanserlere karşı toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlayan Pembe İzler Derneği’ne bağışlanacak.

 

Acıbadem Bodrum Hastanesi Onkoloji Merkezi ev sahipliği yaptığı sergilerle sanatı ve sağlığı buluşturuyor. Merkezin sergi salonunda 9 Haziran Cuma günü açılacak Nu Art başlıklı sergi, sanatçı Nurgül Ulu’nun eserlerinden oluşuyor. Sergideki resimlerin satışından elde edilecek gelir kadın kanserleri konusunda faaliyet gösteren Pembe İzler Derneği’ne bağışlanacak. Sergi, 19 Haziran’a kadar gezilebilecek.

1999-2003 tarihleri yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde yaratıcı yazarlık eğitimi alan Nurgül Ulu, edebiyat ve resim alanındaki çalışmalarını sürdürüyor. Ulu, ikinci kişisel sergisi olan Nu Art’ta “birey olarak özgürleşme yolunda önüne çıkan toplumsal baskılar ve karşılaştığı engellere karşın düşlemekten vazgeçmeyen” kadınları figüratif, soyut alana taşıyor. Düşlemekten vazgeçmeyen kadınların tuvale taşındığı bu sergiden elde edilen gelir, kadın kanserli hastaların tedavisine destek olmayı hedefleyen Pembe İzler Derneği’ne bağışlanacak.

Sanatçı Nurgül Ulu, bir sanatçı olarak kadınların sağlık mücadelesine destek olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Her türlü desteğin kadın kanserli hastalar için büyük anlamı olduğunu vurgulayan Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş, “Sanatı ve sağlığı buluşturan bu sergi, kadının gücünü yansıtıyor. Biz de bu konuda duyarlılık gösteren sanatçımız Nurgül Ulu’ya verdiği destek için içtenlikle teşekkür ediyoruz” diyor.

 

PEMBE İZLER DERNEĞİ HAKKINDA:

Pembe İzler Derneği, meme kanseri başta olmak üzere tüm kadın kanserleri konusunda toplumu bilinçlendirme ve maddi yetersizliği olan hastalara teşhis ve tedavide destek verme amacını taşıyor. Kadın kanserleri ile savaşan kadınların tedavi sürecinde ve sonrasında en önemli destekçileri olup, hastalığa yakalanmış kadınların hastalıktan ve sonrasından korkmayan güçlü kadınlar olarak hayatlarını sürdürmelerini amaçlıyor.

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

ANADOLU ATEŞİ Bodrum Antik Tiyatroda dev kadro ile sahne aldı

Gülben Ergen de gösteriyi seyirciler ile birlikte izledi Kuruluşunun 20. Yılında, sahnelerde ...

instagram takipçi satın al