Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM’DA ÖZGECAN ASLAN ADINA BRİÇ TURNUVASI – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM’DA ÖZGECAN ASLAN ADINA BRİÇ TURNUVASI

BODRUM’DA ÖZGECAN ASLAN ADINA BRİÇ TURNUVASI

Bodrum’da Özgecan Aslan adına düzenlenen “2015 Türkiye Kış Kadınlar Takım Şampiyonası”na, Türkiye’nin birçok ilinden 170 sporcu katılıyor.
Özgecan Aslan adına düzenlenen “2015 Türkiye Kış Kadınlar Takım Şampiyonası”, Bodrum ilçesinde başladı.

Türkiye Briç Federasyonunca (TBF) 18-22 Şubat tarihlerinde Bodrum’da düzenlenen şampiyona, bu yıl geçtiğimiz günlerde Mersin’de öldürülen Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan adına gerçekleştiriliyor.

İlçedeki bir otelde düzenlenen turnuvaya, Türkiye’nin birçok bölgesinden çok sayıda sporcu katılıyor.

Türkiye Briç Federasyonu Baş Hakemi ve Avrupa Briç Federasyonu Baş Hakem Yardımcısı Rahmi İlikçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Kış Takımlar Şampiyonası’nın yıllardır yapıldığını söyledi.

Şampiyonayı bu sene Özgecan Aslan adına düzenlediklerini belirten İlikçi, “Bu şampiyonaya Türkiye’nin çeşitli illerinden 29 takım katılıyor. Bu yıl Özgecan Aslan adına yapıyoruz. Şampiyona Bodrum’da 5 gün sürecek. Şampiyonanın sonunda da Türkiye şampiyonu ikinci ve üçüncüyü de belirleyip madalyalarını vereceğiz” dedi.

Yarışmaya 170 sporcunun katıldığını belirten İlikçi, Briç’in bir akıl sporu olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Dünya Olimpiyat Komitesi dört senede bir olimpiyatlardan iki ay sonra dünya akıl oyunları adı altında bir yarışma düzenliyor. Bu yarışmaya satranç, briç gibi beş akıl oyunu katılıyor. Briç de Dünyada Briç Federasyonunca kabul edilmiş bir spor.”

İlikçi, Türkiye’de Briç’e olan ilginin artığına işaret ederek, “7 bin civarında lisanslı sporcumuz var. Bu sayı birçok ülkeden fazla olmakla beraber, hala çok büyük sayılarda değil” diye konuştu.

Şampiyonanın 22 Şubat’ta düzenlenecek ödül töreniyle sona ereceği bildirildi.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

SEYİR HALİNDEYKEN YANDI

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR Konacık’ta seyir halindeki cip birden alev aldı. Cip, ...

instagram takipçi satın al