Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / BODRUMDA MÜLTECİ TEKNESİ BATTI

BODRUMDA MÜLTECİ TEKNESİ BATTI

image_pdfimage_print

DENİZE DÜŞEN SURİYELİLERİ SAHİL GÜVENLİK KURTARDI

Bodrum da Yunanistan’a geçmeye çalışan kaçak göçmenleri taşıyan botun batması üzerine 7 kaçak yaralandı.

Bodrum ilçesinde kaçak yollardan Yunanistan’a gitmeye çalışan kaçak göçmenleri taşıyan 6 metrelik fiber bot battı. Kıyıdan yaklaşık 30- 40 metre açıkta batan botta bulunan 7 Suriye uyruklu kaçak göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Bodrum’un Akyarlar mevkiinden kaçak yolları kullanarak Yunanistan’ın Kos Adası’na geçmeye çalışan fiber bot, denizde bir süre ilerledikten sonra bilinmeyen bir nedenle alabora oldu. Teknede bulunan 7 kaçak göçmen denize düştü. Boğulmak üzere olan kaçaklar, botun kenarlarına tutunarak hayatta kalmayı başardı. Aralarından yüzme bilen ikisinin yardımıyla kıyıya doğru yüzmeye başlayan kaçaklar, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından fark edildi.

Bir süre soğuk suda kalan 7 kaçak, can simidi atılarak Sahil Güvenlik botuna alındı. Durumun bildirilmesi üzerine Akyarlar Koyu’na çok sayıda ambulans sevk edildi. Kıyıya çıkartılan kaçaklardan 5’i Bodrum Devlet Hastanesi, 2’si ise Universal ve Acıbadem hastanelerinde tedavi altına alındı. Vücut ısılarının aşırı düşmesi sonucu üşüyen kaçakların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

DENİZDE ARAMA BAŞLATILDI

Donmak üzereyken kurtarılan kaçakların ifade veremeyecek durumda olması nedeniyle, denizde başka kişilerin olabileceği ihtimali güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Denizde botun bulunduğu bölgede arama başlatıldı. Gece Sahil Güvenlik botu tarafından yapılan arama da başka kaçak bulunmadığını öğrenildi. Tedavileri yapılan Suriye uyruklu erkek mülteciler ifadeleri alındıktan sonra Yabancılar şubesine sevk edildi.

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Rus çelik Kralının Yüzen sarayı Bodrum’da

Dünyaca ünlü Rus işadamı 69 yaşındaki Victor Rashnikov’un 140 metre uzunluğundaki ‘Ocean ...

instagram takipçi satın al