Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
 BODRUM’DA ÇEKİLEN “ANSIZIN” FİLMİ GÖSTERİLDİ -
Anasayfa / FLAŞ HABER /  BODRUM’DA ÇEKİLEN “ANSIZIN” FİLMİ GÖSTERİLDİ

 BODRUM’DA ÇEKİLEN “ANSIZIN” FİLMİ GÖSTERİLDİ

Bodrum Kısa Film Atölyesi’nce Torba Mahallesi’nde çekimleri yapılan “Ansızın” isimli kısa filmin gösterimi yapıldı. Gösterimin altından söyleşi gerçekleştirildi.

Serkan Turaç’ın yazıp yönettiği ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Tarık Papuççuoğlu, Hanna Ludwig ve Cansu Kayan’ın oynadığı “Ansızın” adlı filmin gösterimi Oasis Cinemarine Sinemaları’nda gerçekleştirildi. Alzheimer hastalığı olan bir kişinin ve ailesinin içinde bulunduğu durumu anlatan filmin gösterimine sinemaseverler yoğun ilgi gösterdi.

Filmin yönetmeni Serkan Turaç, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Film Alzheimer’ı anlatıyor. Bundan 2 yıl önce de yine Bodrum’da Not isminde bir film çekmiştik. Bu Bodrum’da ikinci filmimiz. “Ansızın” alzheimer hastalığı olan kişinin ve ailesinin içinde bulunduğu durumunu anlatıyor. Filmi Torba’da çektik, çekimleri 2 gün sürdü. Bodrum Kısa Film Atölyesi’nin bir ürünü. Mola Kafe etkinlikleri kapsamında başlattık. Bodrum Kısa Film Atölyesi’nde 14 arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımızla birlikte bu filmi çektik. Güzel bir iş çıkarttığımızı düşünüyorum. Film 15 dakika, jenerikle birlikte 17 dakika.”

Uzun metraj filmlere giden yollardan birinin kısa filmler olduğunu söyleyen Turaç, “Kısa filmlerin sinema salonlarında olması beni çok heyecanlandırdı. Çünkü uzun metraja giden yollardan biri de bu kısa filmlerdir. Ben istedim ki arkadaşlarımız da bu heyecanı tatsınlar. Bu nedenle Cinemarine Sinemaları’na, Oasis’e çok teşekkür ediyoruz. Bize kapılarını açtılar ve filmi izleyici ile buluşturduk.” ifadelerini kullandı.

Film oyuncularından 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Cansu Kayan ise duygu ve düşüncelerini “Çekimler çok keyifliydi. Hayatımda yaşadığım en keyifli anlardan biriydi. Umarım bundan sonra sinemada devam ederim.” dedi.

Film gösteriminin ardından Bodrum Kısa Film Atölyesi ekibi ile filmin söyleşisi yapıldı.

Kent Haber  Hamdi Yörür

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

JEHAN BARBUR, HEM ŞARKI SÖYLEDİ, HEM DE ŞİİRLERİNİ OKUDU

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Şiir Çalışma Grubu tarafından düzenlenen Akşam ...

instagram takipçi satın al