Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUMDA BİLGELİK OKULU – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUMDA BİLGELİK OKULU

BODRUMDA BİLGELİK OKULU

İstanbul ve İzmir’den sonra Bodrum’da 2013 Kasım ayında başlatılan Bilgelik Bilinci Ekolü’nün Türkiye’deki kurucusu Işık Yazan ile Bilgelik Okulu Çalışmalarına gelen yoğun talep üzerine devam ediyor…

 

2015 ayının İlk toplantısını Bodrum Maya Otel’de yoğun bir katılımla gerçekleştiren Işık Yazan ile Bilgelik Okulu çalışmaları ile katılımcıları bilgilendirdi.

İnsanın en büyük yanılgısı, “mutluluğun bir baht işi olduğu” nu zannetmesidir diyerek söze başlayan Işık Yazan; “ İnsanlık tarihi kadar eski olan “BİLGELİK”; mutlu olabilme sanatıdır! Ama insan, mutluluğun bir eğitimi olduğunu dahi bilmemektedir. Mutluluk; insanın nelere sahip olduğuyla (niceliğiyle) ilgili değil, kendi yüceliğini ve içinde bulunduğu Varoluşun Mutlak Mükemmelliğini fark etmiş ve O’nunla uyum ve irtibatta olmasıyla (insanın niteliğiyle) ilgilidir. İnsan neşe, mutluluk ve bolluk içinde yaşayabilir. Ve bunun için de yapması gereken bir şey yoktur, sadece Varoluşa uyumlanmış olması yeterlidir !..” İşte Varoluşa uyumlanma sanatı BİLGELİK’ tir ve siz yaşamınızda bu uyumu yaratırsanız “Yüce Kanun” sizin için çalışır hale gelir. Mutluluk ve bolluk, sadece yüksek bu farkındalık ile yaşamınıza girecek olan bir “bilgelik bilinci niteliğidir” dedi.

YAŞAYIN VE GÖRÜN…

Bilgeliği hayatınıza katarak kendinizi dönüştürmenin keyfini yaşayın diyerek sözlerine devam eden Işık Yazan; “Hayatın anlamsızlığını çok büyük anlama dönüştürerek, esasta yaşamanın gerçek tadına Bilgelikten sonra varacaksınız. 30 çalışma sonunda değişimi garanti eden 5000 yıllık öğreti Bilgelik sizin kendinizi en yüksek yaşayışınız ve farkedişiniz olacak. Programlara katılmış, bitirmiş ve bitirmekte olan dostlarımız, çalışmalar bittiğinde keşke bitmese diyebilmektedirler. Her insan realitesinde bilinçte dönüşüm potansiyelini taşır. Bilgelik bunu ortaya çıkartan yegane çalışma olarak size sunulmuş fırsattır. Yaşayın ve görün ! Bilgece Yaşama Sanatı ile gerçek mutluluğu ve huzuru deneyimlemeyi dostlarınıza armağan edin” dedi.

MUTLU VE HUZURLU OLABİLMEK BİR YAŞAMA SANATIDIR…

Dünya, insanlık tarihindeki nüfusunun en kalabalık ve en sıkıntılı dönemini yaşarken, her birimiz parmak izlerimiz kadar farklı ve kendimize özel maddi, manevi sıkıntılar içerisinde bunalmış bulunuyoruz diyerek sözlerine devam eden Yazan; “Bu sıkıntılarımız; ekonomik, sosyal, sağlıksal, ailesel, sevgi ihtiyacı ve özgürlük ihtiyacı olabilmektedir. Gönlündeki, pek de açıkça bilemediği, özlemlerinin, mutluluğun arayışında, ihtiyacındadır ki; bu sıkıntılı, problemli, tatminsiz yaşam, bizlerde önce psikolojik ve devamında da fizyolojik rahatsızlıklara sebep olmaktadır. 20 yıl önce insanların stres içinde oldukları bildirilirken, 10 yıl önce bu teşhis anksiyete ifadesine dönüştü. Şimdilerde ise, toplumda en yaygın bulunan teşhis, artık hastalık boyutu olan depresyon sözcüğü ile ifade edilmektedir. Dünyasal şartlar zorlaştıkça, yaşam çemberimiz daraldıkça, acaba halen insanın mutluluğu mümkün müdür?.. Bunun cevabı bize bağlı olarak hem “hayır”, hem de “evet”tir. Acaba biz bu mutsuzluk çemberinden çıkacak dönüşümü becerebilecek kararlılıkta mıyız ve bize bu çözümü sunabilecek bir imkan var mı? Tarihi boyunca insan, her çaresizliğine çare aramış ve mesela fizik zayıflığı içersindeki insanın silahsız olarak kendini koruyabileceği “dövüş sanatlarını geliştirmiştir. Aynı şekilde sıkılan, üzülen, bunalan, mutsuz ve moral zayıflık içindeki insan için de “bilgelik donanımı” ortaya konmuştur. Ve artık insanın mutluluğu; insanın bahtı, talihi işi olmaktan çıkarak, “farkındalık donanımı” işine dönüşmüştür. Böylece bunun tarifini şöyle yapabiliriz : Kişiyi kuşatan şartlar ne olursa olsun, mutlu ve huzurlu olabilmek bir yaşam sanatıdır.. ve bu sanata da “Bilgelik” adı verilir” dedi.

BİLGELİK EĞİTİMİ…

insan “Hakikatini” bilemez, çocukken bilmek için hep sorar ama doğru yanıtı hiç bir zaman alamaz, çünkü çevresinde bilen yoktur diyerek konuda açıklamalarda bulunan Işık yazan; “Yanıtsız sorular onu aramaktan ve sormaktan vazgeçirir, sorularını derinlere gömer, hayat oyununda gördüğünü, algıladığını “Hakikati” zanneder ve yaşamına devam eder… Korkuları onu esir eder, stresleri, mutsuzlukları, öfke ve kızgınlıkları, hayal ettiklerine ulaştıktan hemen sonra başlayan ve bitmeyen tatminsizlikler alır başını gider ve artık yorgundur…

“Kendi Gerçeğini” aramaktan vazgeçmeyenler ise sıklıkla dışarıda arar “Kendini” ve buldum zannettiği şeyler onu “Hakikat” e ulaştıramaz bir türlü…

Bilgelik eğitimi, binlerce yıllık insanlık deneyiminde sadece seçilmiş küçük bir kitleye nasip olan saf “Hakikat” bilgilerini her boyutu ile yeni bir çağa giren insanoğluna aktarmak için Işık Yazan tarafından düzenlenmiştir.

Herkesin içinde var olan Bilgenin açığa çıkmasını sağlayarak, zihnin yarattığı illüzyonun arkasındaki hakikati görmemizi sağlar. EGO’nun çözülmesiyle Bilinç, hakikatin farkına vararak yaşam rüyasından uyanır ve ikilikten BİRliğe doğru Bilgece bir fark ediş başlar. Artık “ölümün olmadığı sonsuz yaşamı” yaşadığın hal ile bilirsin. Bilgece laflarla değil. Bilgelik eğitimi, bilince dayalı, uygulamalı ve interaktif olarak verilir. Eğitimin ana hedefi, katılımcıların Bilgelik bilincine ulaşarak günlük yaşam içinde, gerek özel gerekse iş yaşamında kişinin kendi iç iletişim süreçlerinin etkinliğini artırarak bilgece yaşamasını sağlamaktır.

Bu programda, kendinizle ve başkalarıyla kurmuş olduğunuz iletişimi inanılmaz seviyede pekiştirmeyi öğrenirsiniz. Bu eğitim kendi potansiyelinizi ve öz kaynaklarınızı açığa çıkarıp, bilgilerinizi nasıl daha bilgece kullanabileceğinizi, yaratıcılığınızı geliştirmeyi ve bilgelik bilincini yaşama entegre etmeyi öğrenerek, artık size faydası olmayan alışkanlıklarınızdan kurtulmanız ve aynı zamanda hayal ettiğiniz hayatı yaratmanız için size yardım etmeye odaklıdır. Olumsuz ruh hallerinden arınarak, saniyeler içerisinde özgüven ve enerji dolu ruh hallerine geçiş yapmayı ve yaşam kalitenizi artırmayı öğrenirsiniz” dedi.

TAVSİYE EDİLECEK BİR EĞİTİM…

Işık Yazan’ın Bodrum’da gerçekleştirdiği Bilgelik eğitiminde önce 30 ders katılımcıların bitmesini istemeyeceğim bir eğitime dönüştü. Katılımcı ve eğitim sorumlusu Dilek Ayanoğlu; “Eğitimin en çarpıcı özelliğinden ilki, binlerce yıllık Bilgelik bilgilerinin Işık Yazan’ın tecrübelerinden 30 derste çok güzel bir özetini almış olmaktı. Eğitim süresince çok itinayla sıralanmış konuların sona doğru nasıl birbirini tamamlayarak bütünleştiğini ve bilincinizi dönüştürdüğünü görüyorsunuz. Artık benim için daha önce zorluk, sıkıntı olan birçok konu çoktan geride kaldı. Kendini tanıma, gerçek huzuru yaşama yolculuğunda olan herkese tavsiye edeceğim bir eğitimdir” dedi…

ÇALIŞMA TAKVİMİ…

Çalışmalar 2 haftada bir olup yeni dönemin ikinci çalışması 14 Şubat cumartesi 14.30-17 30 saatleri arasında Maya otel’de yapılıyor. Takip eden çalışmalar ise 28 şubat cumartesi,14 mart cumartesi günü aynı saat ve yerde yapılacak. 14 Mart günkü ‘Kader’ çalışmasından sonra grub çalışmalarına yeni katılımcı alamayıp 2 haftada bir kapalı olarak devam edecek..( 4. çalışma olan Kader çalışması Bilgelik Bilinci Ekolü Kurucusu Işık Yazan tarafından dinlenmesi ve bilinmesi gereken çok önemli bir çalışma. Kader çalışması tekrarı yapılmayan bir çalışma olup 4.cü çalışmadan itibaren Bilgelik Eğitimlerine devam etmek isteyenlere ilk 3 çalışmanın telafisi ayrıca verilecek.

IŞIK YAZAN KİMDİR?

1948 yılında İzmir-Karşıyaka’da doğdu. 1971’de İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi’nden mezun oldu. 1977’de Kanada’da çalıştı. 1990-91 yılında ABD’de Türkiye’yi tanıtıcı sergiler ve çalışmalar yaptı. 1989 yılından beri “Bilgelik Bilinci” adı altında, halka açık kişisel gelişim seminerleri vermekte olan Işık Yazan bu alanda, 1986 yılında; “Şuurlu İnanç” adında iki ciltlik eseri yayına hazırladı. 1988’de yazdığı “Yeni Bir Çağ” isimli kitap ile yaklaşmakta olan Yeni Çağı tanıtmaya çalıştı.

Işık Yazan’ın Çalışmaları:

1989-1990 İstanbul-Ankara-İzmir’de her ay birer “Bilgelik” seminerleri düzenledi. 1990-2005 İstanbul’da, 4 yılda bitirilen kendi oluşturduğu “Bilgelik Bilinci” öğretisini 16 yıl aralıksız sürdürdü. Seminerlere bu süre içerisinde yaklaşık 5000 kişi katıldı. 1996-1997 Milliyet Yayın grubunun çıkardığı 34 sayı yayınlanan “FENOMEN” dergisinde Bilgelik Bilinci konularını yayınladı. 2006 “Oneness University” tarafından davet üzerine Hindistan’a giderek enerji çalışmaları yapmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra da bu çalışmaları uygulamıştır. 2007-2012 Işık Yazan, halen İstanbul,İzmir Ve Bodrum’da kişisel gelişim öğretilerini sürdürmektedir.

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA 1’İ UZMAN ÇAVUŞ 9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bodrum’dan yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışan 112 kaçak göçmenin yakalanması ...

instagram takipçi satın al