Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM’DA ALMAN FAHRİ KONSOLOSA LİYAKAT NİŞANI – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM’DA ALMAN FAHRİ KONSOLOSA LİYAKAT NİŞANI

BODRUM’DA ALMAN FAHRİ KONSOLOSA LİYAKAT NİŞANI

Almanya Cumhurbaşkanı, Fahri Konsolos Gülay Kaman Kaplan’ı liyakat nişanıyla onurlandırdı.

Yaklaşık 10 yıldır Bodrum’da, Almanya’nın Muğla Fahri Konsolosluk görevini yürüten Gülay Kaman Kaplan liyakat nişanıyla ödüllendirildi.

Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Türk-Alman ilişkileri konusundaki özel başarılarının takdiri olarak Muğla Fahri Konsolosu Gülay Kaman Kaplan’a Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanını verdi.

Bodrum’daki konsolosluk binasında düzenlenen törene, İzmir Başkonsolosu’nun daimi temsilcisi Elke Grabarec, bazı fahri konsoloslar, Kaplan’ın ailesi ve davetliler katıldı.

Nişanını Elke Grabarec’in elinden alan Gülay Kaman Kaplan yaptığı teşekkür konuşmasında duygularını şu cümlelerle ifade etti:

“Liyakat Nişanı, fahri olarak yapmakta olduğum faaliyet ve girişimlerim için verilmekte. Ancak ben bugüne kadar bu faaliyeti hep doğal bir görev olarak algılardım. Bu nedenle, bu nişanın takdimi bana, her şeyi doğal olarak karşılamamam gerektiğini ve ayrıca müteşekkir olma bilincini hatırlatıyor. Gelecek için liyakat nişanını bir motivasyon kaynağı olarak görüyorum. Faaliyetlerimi sürdürmek ve her daim elimden geleni yapmam yönünde teşvik edecektir. Almanya Federal Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında diyalogu desteklemek, ortak yönleri daha görünür kılmak, farklılıkları ise ortaklaştırmak niyeti ile öne çıkartma çabalarımı arttıracaktır.

Her iki ülkenin dilini ve kültürünü desteklemek, farklı olan gelenekleri tanıtarak yaşatmak ve iki ülkenin insanları arasında daima destekleyici unsur olarak çaba göstermek gayesinde olmayı hedefliyorum. Bahsettiğim sevinç duygusuna ben de teşekkür ederim diyerek karşılık vermek istiyorum.” dedi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Toplu iş sözleşmesi imzalandı

Bodrum Belediyesi Gıda AŞ ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında üç yıllık toplu ...

instagram takipçi satın al