Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / BODRUM ZEHİR SOLUYOR

BODRUM ZEHİR SOLUYOR

image_pdfimage_print

Bodrum da 30 yıldır çöp depolama sorunu çözülemedi

Bodrum da bulunan vahşi depolama çöplük alanından çıkan zehirli duman nedeniyle turizm cenneti Bodrum dumana büründü. Tüm Bodrum’u kaplayan dumanlar vatandaşları isyan ettirdi. Sosyal medyadan vatandaşlar çöplük sorununun bir an önce çözülmesini istedi.
Dün akşam saatlerinde Yokuşbaşı Mevkindeki vahşi depolama çöplük alanında metan gazı birikmesi nedeniyle yangın çıktı. Kısa sürede söndürülen yangından çıkan zehirli dumanlar ise Bodrum’un üzerine sis gibi çöktü. Tüm Bodrum’un üzerine çöken dumanlar nedeniyle ilçede göz gözü görmez hale geldi. Son 30 yıldır Bodrum’un en büyük sorunu haline gelen çöplükte hemen hemen her hafta yangın çıkıyor. Yangın sonrasında ilçeye yakın olan çöplük alnında çıkan yangınlar sonucu oluşan yoğun duman ise ilçeye adeta zehir saçıyor.
Vatandaş isyan etti
Son olarak önceki akşam saatlerinde çıkan yangın sonrası rüzgarında Kuzey yönlerden hafif şekilde esmesi ilçe merkezini duman içinde bıraktı. Vatandaşlar yaşanan duruma sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterirken, sabah olduğunda çöp dumanının Bodrum’da geniş bir alanda etkili olduğu görüldü. Bodrum’da yaşayan vatandaşlar ve tatile gelen birçok kişi güne çöp dumanı ve kokusuyla uyandıklarını dile getiren mesajlarını sosyal medyadan paylaşırken, Bodrum’un en büyük sorununun nasıl ve ne zaman çözüleceği ise hala bilinmiyor.

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM’DA AKADEMİSYEN BİR SANATÇI EZGİ ÖZCAN

Türkiye’nin Adel’i geliyor 1988 doğumlu Adele Laurie Blue Adkins, İngiliz şarkıcı-söz yazarı ve ...

instagram takipçi satın al