Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM ZEHİR SOLUYOR
Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / BODRUM ZEHİR SOLUYOR

BODRUM ZEHİR SOLUYOR

Bodrum da 30 yıldır çöp depolama sorunu çözülemedi

Bodrum da bulunan vahşi depolama çöplük alanından çıkan zehirli duman nedeniyle turizm cenneti Bodrum dumana büründü. Tüm Bodrum’u kaplayan dumanlar vatandaşları isyan ettirdi. Sosyal medyadan vatandaşlar çöplük sorununun bir an önce çözülmesini istedi.
Dün akşam saatlerinde Yokuşbaşı Mevkindeki vahşi depolama çöplük alanında metan gazı birikmesi nedeniyle yangın çıktı. Kısa sürede söndürülen yangından çıkan zehirli dumanlar ise Bodrum’un üzerine sis gibi çöktü. Tüm Bodrum’un üzerine çöken dumanlar nedeniyle ilçede göz gözü görmez hale geldi. Son 30 yıldır Bodrum’un en büyük sorunu haline gelen çöplükte hemen hemen her hafta yangın çıkıyor. Yangın sonrasında ilçeye yakın olan çöplük alnında çıkan yangınlar sonucu oluşan yoğun duman ise ilçeye adeta zehir saçıyor.
Vatandaş isyan etti
Son olarak önceki akşam saatlerinde çıkan yangın sonrası rüzgarında Kuzey yönlerden hafif şekilde esmesi ilçe merkezini duman içinde bıraktı. Vatandaşlar yaşanan duruma sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterirken, sabah olduğunda çöp dumanının Bodrum’da geniş bir alanda etkili olduğu görüldü. Bodrum’da yaşayan vatandaşlar ve tatile gelen birçok kişi güne çöp dumanı ve kokusuyla uyandıklarını dile getiren mesajlarını sosyal medyadan paylaşırken, Bodrum’un en büyük sorununun nasıl ve ne zaman çözüleceği ise hala bilinmiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

GEÇMİŞİYLE BARIŞIK, GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYOR

Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Saruhan, “Daha Mutlu Daha Umutlu Bir Bodrum” ...

instagram takipçi satın al