Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM ROTARY’DE FATMA CİNGÖZ DÖNEMİ

BODRUM ROTARY’DE FATMA CİNGÖZ DÖNEMİ

image_pdfimage_print

 

Bodrum Rotary Kulübü, Bodrum Rotarct ve Bodrum İnteract kulüpleri 2016 ve 2017 dönem başkanları görevlerini, 2017-2018 dönemi başkanlarına geleneksel törenleri ile devrettiler. Bodrum Rotary Kulübü yeni yönetim kuruluna Fatma Cingöz başkanlığında Petek Atalay, Aydoğan Ortaç, Memet Ateş, Aziz Basan seçildiler. Yine geleneksel törenle Rotarakt Başkanı Selçuk Eşer, Rotarakt Dönem başkanlığını Ercan Aydın’a, İris Mengi de İnteract kulübü başkanlığını Elif Ataç’a devretti.

Bodrum Doria Otelde düzenlenen devir teslim töreninde milenyumun ilk Rotary Başkanlarından Erdoğan Cingöz ve eşi de, 2017-2018 dönem başkanlığını yürütecek olan kızları Fatma Cingöz’ün başkanlığı devraldığı törende yerlerini aldılar.

Asistan Guvernörler Şule Kükrer, Şehval Öztürk ile Rotary, Rotarct, İnteract kulüpleri eski ve yeni başkanları ile üyeleri hazır bulundular.

2015-2016 dönem başkanı Petek Atalay’ın açılış konuşmasını yaptıktan sonra, dönemi boyunca yaptıkları çalışmaları anlattı. Daha sonra dönem boyunca birlikte çalıştığı Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarına ve üyelere küçük armağanlar verdi. Daha sonra geleneksel devir teslim töreni ile dönem başkanlığını 2017-2018 dönem başkanı olan Fatma Cingöz’e devretti.

Başkanlığı devralan Fatma Cingöz “2017-2018 Döneminde uluslararası başkanımızın dönem teması ‘Rotary Fark Yaratır ‘diye belirlemiş ve önem verilmesi gereken konuların başında çevrecilik ve iklim değişiklikleri başlıklarını birinci sıraya koymuştur. Rotary’de altı öncelikli hizmet konulu başlıklar olan, Sağlık ve Aile sağlığı, Su ve Hijyen, Anne ve Çocuk Sağlığı, Temel Eğitim ve Okur Yazarlık, Barış ve Anlaşmazlıkları önleme, Ekonomik ve toplumsal gelişimdir. Yapılacak olan projelerin bu konuları kapsaması gerekmektedir. Rotary Ailesi olarak bizler devam eden projeler ve yeni projeler geliştirerek topluma faydalı işler yapmak ve yeni bireyler kazandırmak için çalışacağız…” dedi.

Oldukça heyecanlı olduğu gözlene Fatma Cingöz, başarılı bir dönem geçiren geçmiş Dönem Başkanı Petek Atalay’a teşekkür ettikten sonra, 2017-2018 döneminde birlikte görev yapacağı arkadaşlarını üyeler ve konuklara tanıttı. Buna göre 2017-2018 döneminde Fatma Cingöz başkanlığında; Geçmiş Dönem Başkanı Petek Atalay, Sekreter Aydoğan Ortaç, Sayman Mehmet Ateş, Üye Aziz Basan görev yapacaklar.

Yine geleneksel törenle Rotaract Başkanın Selçuk Eşer, Rotaract Dönem başkanlığını Ercan Aydın’a, İris Mengi de İnteract kulübü başkanlığını Elif Ataç’a devretti.

Haber Fatih Bozoğlu

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrumda Rally Halikarnassos, adrenalin tutkunlarını bir araya getirdi

Bodrum’da 19 Nisan’da görkemli bir seremoni ile başlayan Rally Halikarnassos, 22 Nisan ...

instagram takipçi satın al