Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM MHP YENİ İLÇE BAŞKANI MEHMET TOSUN – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM MHP YENİ İLÇE BAŞKANI MEHMET TOSUN

BODRUM MHP YENİ İLÇE BAŞKANI MEHMET TOSUN

Milliyetçi Hareket Partisi 8.Olağan Bodrum İlçe Kongresi Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde yapılan seçimleri Mehmet Tosun açık farkla kazandı.

İlçe Başkanlığı için Cengizhan Sancar ve Mehmet Tosun beyaz ve mavi liste ile yarıştılar. Kongre sonunda, 260 oy alan Mehmet Tosun, MHP Bodrum İlçe Başkanlığına seçilirken Cengizhan Sancar ın listesi 46 oy aldı. 400 gelenin bulunduğu seçimlerde 306 delege oy kullandı. İlçe Başkanı Adayı olan Cengizhan Sancar’ın konuşmasında küçük bir gerginlik yaşandı.

CENGİZHAN SANCAR’DAN GERGİN KONUŞMA

Daha sonra ilçe başkan adayları sırasıyla kürsüye gelerek konuşmalarını yaptı. İlk olarak söz alan Cengizhan Sancar, 30 Mart seçimlerinde MHP’lilerin ve Ülkücülerin dışlandığını öne sürdü. MHP’nin Bodrum’da kazandığı yerel seçim başarısının tek bir kişiye ait olmadığını söyleyen Sancar, “Bugünlere kolay gelmedik. Biz 35 bin oy seviyesine bu partiyi hep beraber getirdik. Bazı hatalarımızdan dolayı seçim kaybettik. Bizim partimizin olmazsa olmazlarından olan üç hilali, dokuz ışığı savunan arkadaşları dışladık, dışarıdan insanlara yeşil ışık yakarken, kendi içimizdekilere kırmızı ışık gösterdik” dedi. Sancar, MHP’nin Belediye Meclis Üyelerini “ülkücü” olmamakla suçlayınca, salondaki meclis üyelerinin tepkisini çekti. Muhsin Yazıcıoğlu’nun 9 kişiyle TBMM’yi yönettiğini savunan Sancar’a yanıt veren MHP’li Hülya Aşkın, “Biz de bu meclisi 9 kişi yönetiyoruz” diye yanıt verdi. Cengizhan Sancar, partisinin Bodrum Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tosun’un 30 Mart yerel seçimlerinde bozkurt işareti yapmadığını ve ülkücüleri MHP çadırından uzaklaştırdığını iddia ederek, “Ülkücü olduğunu deklare edemedin” dedi. Tosun ise bunun üzerine ayağa kalkarak bozkurt işareti yaptı.

Kürsüye daha sonra Mehmet Tosun çıktı. Konuşması sırasında zaman zaman duygulanan Mehmet Tosun, hem kendi ülkücü ve milliyetçi geçmişini hem de yerel seçim sürecinde yaşananları anlattı. Üniversitenin ilk yılından itibaren ülkücü mücadelenin içinde olduğunu söyleyen Tosun, Cengizhan Sancar’ın 30 Mart yerel seçimleri ile ilgili sözlerine de o dönemde yaşananları özetleyerek yanıt verdi. Seçime giderken, Bodrum’da MHP’in 12 bin oyu olduğunu ve en yakın rakibin oyunun 17 bin, diğerinin ise 40 bin oya sahip olduğunu anlatan Tosun, şöyle devam etti:
“Biz ne yaptık arkadaşlar. Birlik ve beraberlik içinde, bize inanmış, partimize inanmış arkadaşlarımızı bünyemize katmak suretiyle bir kadro oluşturduk. O dönem, Bodrum’da MHP olarak oyumuz yüzde 55 olsaydı, 5 bin de üyemiz olsaydı, bunlara gerek kalmayacaktı. Ama biz yeri geldi, Bodrum ilçe merkezinde sandık görevlisi olarak yazacak arkadaş bile bulamadık. Bu günlere böyle geldik. Yerel seçimlerde yüzde 37 oy aldık. Tabii ki bu oy Mehmet Tosun’un oyu değildir. Bu oy bizimle birlikte Türk milliyetçiliği davasına gönül veren arkadaşlarımızın oyudur. Sonuçta seçimi alamadık belki ama kendimizi de ezdirmedik.”
Tosun’un konuşması, salondakiler tarafından ayakta alkışlandı.

ASIM BAŞARAN BAŞKANLIĞA VEDA ETTİ

Milletvekili seçimleri için Muğla MHP Milletvekili Adayı olacağı kamuoyunda konuşulan ve 15 yıl Bodrum İlçe Başkanlığı görevini yapan Asım Başaran yaptığı duygusal konuşma ile veda etti.

MHP 8.Olağan Bodrum İlçe Kongresi ne Muğla MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan divan başkanlığında, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Abdullah Çevik, Abdullah Küçükbozbaş delegelerin oy birliği ile divana seçildiler.

MHP’nin Muğla’daki ilçe kongreleri, Bodrum 8.Olağan Kongresi  ile sona erdi. MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ülkü Ocakları İl Başkanı Cemil Gündüz, ilçe başkanları, Muğla İl Başkanı adayları, milletvekili aday adayları ve partililer ile geçmiş dönem MHP milletvekillerinden Metin Ergun da kongreye katılanlar arasındaydı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genel Kurula gönderdiği mesajında “Değerli dava arkadaşlarım sizleri en kalbi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, gururla üstlendiğiniz, heyecanla sahiplendiğiniz, millet ve milliyetçilik davasında üstün başarılar diliyorum. MHP şeref ve şanla perçinlenmiş, yarım asra yaklaşan mazisi ile Türk siyasetinin yüz akı, birlik ve kardeşlik mihferidir.” dedi.

MEHMET TOSUN : BU SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK

Saat 17:00’ye kadar süren oy verme işlemi sonunda 400 delegenin 306 sı oy kullandı.
MHP Bodrum İlçe Başkanlığına seçilen Mehmet Tosun kendisini kutlayan partililere teşekkür etti. Tosun konuşması sırasında salona gelen davulları gerek yok bu seçimin kaybedeni yok benim için diyerek susturdu. Konuşmasında:” Bodrum sevdasına yer olan tek bayrak tek dil tek millet diyen herkesin seçimi. Cengizhan kardeşimi de tebrik ediyorum. O da benim kardeşim. Arkadaşlar bizim bundan sonraki amacımız, sayın başkanımın bıraktığı yerden birlik ve beraberlik içerisinde onunda fahri başkanlığında Milliyetçi Hareket Partisi yoluna devam edecek arkadaşlar. Ama emin adımlarla kurumsallaşarak üye sayısını 3 binlere 4 binlere 5 binlere taşıyarak devam edecek. Hakikaten bu bizim de canımızı yakıyor Cengizhan başkanın şekerinin de yükselmesini ben buna bağlıyorum. Benim partide bir görevim yok. İnşallah göreve başladığımız günden itibaren ilk önce bu partiye yıllardan bu yana gönül vermiş şu anda üyelikleri olmayan arkadaşlarımızdan başlamak üzere hepinizi tüm Bodrumluları hemşerilerimizi MHP’ye bekliyoruz. Bodrum’un sorunlarına duyarlı ülke meselelerine duyarlı bir MHP olacak. Birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam edeceğiz. Başta kadınlarımızdan gençlerden başlayarak üye sayımızı arttıracağız. Bilgisayarı kullanan, internet’i kullanan ama akşam kafası estiği gibi kafasına göre yazı yazan değil, Bodrum’a katkı sağlayacak şekilde sosyal medyayı kullanan bir MHP olacak. O yüzden gecenin bir vaktinde kafası estiğinde ya dur Asım başkana bir giydireyim, şu Mehmet Tosun’a da bir giydireyim olayı olmayacak. Arkadaşlar birbirimize giydirmenin bir anlamı yok. Biz sizleri seviyoruz. Biz yıllarımızı verdik Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Asım başkan kadın kollarımızla üyelerimizle birlikte. Hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Bu zafer hepimizin. Asım başkanım biz sizi istasyonda indirmiyoruz. İnşallah hep beraber yeni bir trene biniyoruz. O tren içerisinde de MHP’yi Bodrum’dan başlamak üzere önce genelde sonra yerelde iktidara taşıyoruz. Kimsenin endişesi olmasın.” Dedi. Tosun daha sonra mavi listede yer alan ekibi le hatıra fotoğrafı çektirdi.

MHP YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Mehmet Tosun’un 18 kişiden oluşan yönetim kurulu asil üyelerinin isimleri şöyle; Ahmet Özkeskin, Cemil Haldız, Osman Bilgin, Saliha Oktay, Engin Galipoğlu, Haşim Işık, Melek Topçu Yılmaz, Orhan Vedat Gürsoy, Nevzat Kamber, Öncel Erkal, Arzu Güzel, Haydar Maden, Ali Çalıkoğlu, Adem Karadaş, Av.Nurseren Güler, Kamil Sezgün, Hülya Yayla, Aydoğan Karakaş.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

SEYİR HALİNDEYKEN YANDI

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR Konacık’ta seyir halindeki cip birden alev aldı. Cip, ...

instagram takipçi satın al