Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM MHP DE İSTİFALAR – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM MHP DE İSTİFALAR

BODRUM MHP DE İSTİFALAR

Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe yönetiminin,  partinin genel merkezi tarafından görevden alınması üzerine, Bodrum Belediyesi MHP’li meclis üyeleri partilerinden istifa ettiğini açıkladı.

MHP Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Tosun ve partinin ilçe yönetiminin görevden alındığının açıklanmasının ardından, Bodrum Belediyesi’nin MHP’li meclis üyeleri düzenledikleri basın toplantısından partilerinden istifa ettiklerini duyurdu.

Konacık Mahallesi’ndeki bir kafede düzenlenen basın toplantısında basın mensupları ile bir araya gelen MHP’li 9 meclis üyesi adına açıklamayı Süleyman Mazı yaptı.  Partinin ilçe yönetiminin 19 Haziran 2016’da yapılan MHP olağan üstü tüzük kurultayında, sadece demokrasi ve ülkücü iradeye saygı demesi gerekçesi  ile, genel merkezlerinden gelen bir faksla görevden alındığını söyleyen Mazı, istifa kararlarını, anti demokratik olarak ifade ettikleri uygulamaya karşı aldıklarını dile getirdi. Açıklamada, Büyükşehir yasası ile Bodrum’un mahallesi olan Konacık beldesinde iki dönem belediye başkanlığı yapan ve geçen yerel seçimlerinde partisinden Bodrum Belediye başkan adayı olan MHP Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Tosun ve yönetiminin,  ilçede partili kanaat önderleri ile yaptıkları istişare toplantısında olağanüstü tüzük kurultayına katılma kararı alındığını belirtildi. “Keza Sayın Genel Başkanımız 10 Temmuz 2016 tarihinde de olağanüstü kurultayın toplanması kararı aldıklarını bu tarihte kamuoyuna deklare ederek açıklamıştır” ifadeleri yer alan açıklama metni okuyan Mazı sözlerine şu sözlerle devam etti:

“Parti tüzüğünün verdiği demokratik bir hakkı kullanan, yaşamını bu davaya adamış, emanet aldığı davayı Bodrum’da göklere taşımış arkadaşlarımızın bu haklı talebi kabul göreceğine, maalesef görevden alınmak olarak karşılık bulmuştur. Ülkemizin olağanüstü günler geçirdiği, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu bir süreci yaşamaktayız. Cumhuriyet’e, hukuk devleti ilkelerine, Anayasa, yasalara, parlamenter rejim ve demokrasiye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Sayın genel merkez yöneticilerimizin, ömrünü bu davaya adamış, Türk Milliyetçiliği ve ülkücü hareketin neferi olarak her platformda hizmet etmeyi amaç edinmiş ilçe yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza reva gördüğü bu antidemokratik tavra karşı koymak adına, dokuz kişiden oluşan, mensubu olmaktan onur, gurur ve şeref duyduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden derin bir üzüntü içinde istifa ediyoruz. Bundan sonra parti mensuplarımız ve Bodrumlu hemşerilerimizden aldığımız Bodrum Belediyesi Meclisi üyeliği yetkisini, partimiz bu antidemokratik uygulamalarına son verip, parti içi demokrasiyi işletene kadar bağımsız olarak sürdüreceğiz”

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İYİ PARTİ BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN BASIN AÇIKLAMASI

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından bir basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen basın ...

instagram takipçi satın al