Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrum Kalesinde “Zeki Müren Şarkılarıyla Masal Tadında “ konseri ile anıldı

Bodrum Kalesinde “Zeki Müren Şarkılarıyla Masal Tadında “ konseri ile anıldı

image_pdfimage_print

Bodrum Kalesinde “ Zeki Müren Şarkılarıyla Masal Tadında “ konseri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin himayelerinde Kültür Bakanlığı ve Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile düzenlendi.

Şef Nusret Parmaksız tarafından yönetilen ve Bursa Büyükşehir Belediye Korosu tarafından verilen konserde sanat Güneşimiz Zeki Müren’in yeğeni Özlem Güner de konser süresince sahnede yer alarak konserin bütünlüğü içinde şarkı aralarında birçok sunuş ve şiir okudu.

 

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde ücretsiz olarak verilen Konser nedeniyle kapıda izdiham yaşandı. Birçok kişi kalabalık nedeniyle konser alanına giremedi.

30 kişilik koro ve saz heyeti tarafından verilen anma konserinde Zeki Müren’in de eserlerinden oluşan  22 şarkının yanı sıra, şiirler de okundu.

24 Eylül 1996 yılında TRT konser çekimleri sırasında İzmir de vefat eden Zeki Müren anısına verilen Konserde tiyatral sunumların yanı sıra görsel olarak ta zaman zaman sabun köpükleri ile de sahnede ayrı bir görsellik oluşturuldu.

Trt müzik kanalı tarafından tüm konser bir senaryo içinde kayıt altına alınırken sanatçının ölüm yıldönümünde bu kayıtların yayınlanacağı öğrenildi.

Koro nun seslendirdiği “Safalar getirdiniz safa geldiniz” adlı eser ile başlayan konser “İşe benim Zeki Müren Alkışlar la yaşıyor “ adlı eser ile sona erdi.

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İKİZLER BABALARININ İZİNDE

5 Yıldır müziğini içinde yaşatan Gürdal Karagöz geçtiğimiz günlerde ikiz kızları Sena ve ...

instagram takipçi satın al