Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM DÜĞÜN TURİZMİNDE CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM DÜĞÜN TURİZMİNDE CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ

BODRUM DÜĞÜN TURİZMİNDE CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Bodrum, düğün turizminde de önemli gelişmeler kaydediyor. Dünyanın en önemli 100 düğün destinasyonlarından biri olarak gösterilen ilçe, özellikle İranlı, Lübnanlı ve Hintliler başta olmak üzere yabancı çiftler için de düğün için cazibe merkezi haline geliyor. Bu düğünlerin otellerin yanı sıra kent esnafına da ekonomik getirisi oluyor.

Konu ile ilgili Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Bodrum Ticaret Odası(BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum’un son 4-5 yıldır düğün turizminde ciddi ataklar yaptığını söyledi. İlçenin sunduğu imkanlar nedeniyle hem yabancı hem de yerli çiftler için tercih sebebi olduğunu da sözlerine ekleyen Kocadon, şöyle dedi:

“En başta gelen tercihlerden bir tanesi. İklimi çok uygun olması avantaj. Mayıs ayından Ekim ayının sonlarına kadar dış mekanlarda, otellerde düğün yapılıyor. Bir diğer tercih sebebi de uygun fiyat verilmesi. Hem Türk hem de yabancı çiftlerin tercihi Bodrum. Özellikle Avrupa’da yaşayan Türk çiftler ile ülkemizin büyük kentlerinde yaşayanlar düğün için Bodrum’u tercih ediyorlar. Bu düğünler genelde Türk çiftlerde 2-3 gün sürüyor, 25-40 bin avro aralığında bir maliyetleri var. Yabancılar da daha çok İranlı, Lübnanlı ve Hintliler ilçemizde düğün yapmayı tercih ediyor. Bunlar genelde 4-5 gün arası bir düğün yapıyorlar, misafir sayısı 300 ile 700 arasında değişiyor. Yaklaşık bir milyon dolara çıkan düğünler var. Bodrum ekonomisine güzel de bir katkıları var.”

İlçenin Dünyanın en önemli 100 düğün destinasyonlarından biri olarak gösterildiğini de anımsatan odrum Ticaret Odası(BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “Bodrum Dünyanın 100 önemli düğün destinasyonu içerisinde yer alıyor. Bu da bizim için ayrı bir avantaj. Hem turizm hem de düğün turizmi ile otellerimiz ciddi bir gelir elde etmekteler. Geçtiğimiz yıl Kempinski Otel Dünyanın en iyi düğün yapılan oteli seçildi. Bu da bizim için gurur verici bir durum.” diye konuştu.

Bodrum Yarımadası’ndaki otellerin düğün pazarından pay alabilmesi için iyi bir organizasyon firması çalışması ve uluslar arası yayın yapan düğünle ilgili magazin dergilerine reklam vermesi gerektiğinin altını çizen Kocadon, “Otellerimizin düğün turizminden pay alabilmek için düğün organizasyonlarını uluslar arası düzeyde yapan firmalarla irtibata geçmeleri gerekir. Bunun için hem Bodrum’da hem de İstanbul’da böyle firmalar var. Onlarla işbirliği yaparlarsa güzel Pazar payı alabilirler. Bir de düğünle ilgili Dünya çapında magazin dergileri var. Bu da enteresan bir şey. Onlara mutlaka otellerinin ilanlarını verip, otellerini tanıtmaları gerekiyor. Yurtdışında düğün yapacak çiftler o dergilerle çok ilgileniyorlarmış. Mutlaka o dergilere ulaşıp reklam vermeleri gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kent Haber Hamdi Yörür

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

TEBRİKLER KAYRA

Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan Büyükler Türkiye Karate ...

instagram takipçi satın al