Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / BODRUM DA  VATANDAŞ KAPALI KUTULARA TEPKİ GÖSTERİYOR

BODRUM DA  VATANDAŞ KAPALI KUTULARA TEPKİ GÖSTERİYOR

image_pdfimage_print

Bodrum’un, merkez Çarşı, Atatürk Caddesi ve Neyzen Tevfik Caddesi başta olmak üzere pek çok noktasına dikilen, sokak lambası seviyesindeki kapalı kutuların baz istasyonu olduğunu iddia eden vatandaşlar, duruma tepki gösteriyor. Bodrum Belediyesi yetkilileri ise ne olduğu bilinmeyen kutular ile ilgili kendi yetkileri ve bilgileri olmadığını söylüyor.

Bodrum’da yaklaşık bir hafta önce dikildiği öğrenilen sokak lambası şeklindeki kapalı beyaz kutular, vatandaşların dikkatini çekiyor. Kimi esnaf ve çevre sakinleri de bahse konu kutuların baz istasyonu olduğunu iddia ederek durumu Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK)’na şikayet edeceklerini söylüyor.

Atatürk Caddesi’ne dikilen kutuların hemen yanında bir konfeksiyon mağazası işleten Perihan Özerbey isimli bir esnaf, şöyle dedi:

“Bu direk ve kutular dikilirken çalışanlara “Ne yapıyorsunuz?” diye sorduk. Elektrikli reklam panosu dediler. Bir sonraki gece ise hemen dikivermişler. İnternetten yaptığımız araştırmalarda buna benzer kutuların baz istasyonu olduğunu gördük. Bununla ilgili önce BİMER’e şikayetimizi yapacağız, oradan gelecek cevaba göre de dava açıp açmayacağımızı düşüneceğiz.”

Yüksek Ayvaz isimli bir taksici ise “Çalışmaların yapan arkadaşlara sorduğumda internet ve telefonların için dikildiğini söylediler. Başka da bir şey bilmiyorum” dedi.

Telefonla ulaştığımız Bodrum Belediyesi yetkilileri ise konu ile ilgili kendi yetkileri ve bilgileri olmadığını söyledi.

Kent Haber Hamdi Yörür

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

KIRÇİÇEKLERİ SON SÜRAT DEVAM

Bodrum bayrağını basketbol sahalarında başarıyla dalgalandıran Kırçiçeği Bodrum Basketbol Kulübü, kendi sahasında ...

instagram takipçi satın al