Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM DA NERGİS ZAMANI – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM DA NERGİS ZAMANI

BODRUM DA NERGİS ZAMANI

Bodrum da doğa da açan yaban nergisleri hemen tarlanın yanındaki yol kenarında satışa sunuluyor. 
Ortakent Mahallesinde bulunan bir kaç tarlada her yıl Ocak ve Şubat aylarında çıkan yaban nergisleri, tarla sahiplerinin geçim kaynağı oldu. Bahçelerinde yetişen mandalinalarla birlikte yol kenarında kurduğu stantta komşularının topladığı yaban nergislerini satan Sennur Öner, ” Şurada kalan bir kaç tarlamızda son yağmurlarla birlikte su dolmasına rağmen yaban nergisleri yetişti. Bunları insanlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Komşumuzun kirası çıksın, ev ekonomisine katkısı olsun diye çalışıyoruz. Yağmur sularından dolan tarlalara girmekte zor şu an ama komşumuz topluyor biz satıyoruz. Ayrıca buradaki standımızdan elde ettiğimiz gelirle burada yaşayan sokak hayvanlarına da bakmaya çalışıyoruz” dedi.
Yaban nergislerinin buketini 2.5 TL’den, mandalinayı da 2 TL’den sattığı belirten Sennur Ören, bu doğal güzelliği herkesin görüp kokusunu içine çekmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Ameliyat olacaksanız dikkat!

ZENCEFİL VE ZERDEÇAL KANAMA RİSKİNİ ARTIRIYOR Bitkilerin şifalı etkileri muhtemelen insanlık tarihi ...

instagram takipçi satın al