Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Bodrum da doğal ürünler fuarı – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrum da doğal ürünler fuarı

Bodrum da doğal ürünler fuarı

FUAR İÇİN TOPLANTI DÜZENLEDİLER

Bodrum Ziraat Odasınca 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanan “Bodrum Naturel Ekolojik ve Doğal Ürünler Fuarı” öncesi Bodrum Ticaret Odası’n da, odalar ve sivil toplum örgütlerinin katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Doğal ürünler üretici firmalarının ürünlerini tanıtma ve satış fırsatını bulacakları, taze sebze ve meyveden süt ve süt ürünlerine, hediyelik eşya ve aksesuarlardan, bahçecilik, el aletleri ve bahçe ekipmanları na kadar çeşitli alanlarda faaliyet gösteren tüm sektör paydaşlarını tüketici ve sektör profesyonelleriyle bir araya getirecek olan organizasyon;  29 Ağustos-02 Eylül 2018 tarihleri arasında Herodot Kültür Merkezi’nde kapalı bir alanda yapılacak.

Bodrum Ticaret Odası(BODTO) Toplantı Salonu’nda fuar öncesi bir istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, Bodrum Ticaret Odası’ndan Zeki Özkeskin, Bodrum Deniz Ticaret Odası’dan Osman Bilgin, Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesinden Turgut Karagöz, Slow Food Yaveş Gari Grubu’ndan Deniz Kurtsan, Yıldız Yıldırım Bodrum Kent Konseyi’nden Ayhan Ongun, Muğla Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nden Fatma Esma Kanber, Begonvil Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifinden Fulya Arıkan, Sevgi Umut,Neşe Yükselgil, Berrin Akdere Tarım Gıda Yazarları Derneği’nden İsmail Uğural katıldı.

Toplantı öncesi basın mensuplarına konuşan Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, toplantının amacını şu sözlerle açıkladı:

“Biz Bodrum’da turizmle tarımın birleştirilmesinden yanayız. Turizm sezonu 3 aya sıkışmış vaziyette. Biz Ziraat Odası olarak bu fuarlarla turizmi entegre edeceğiz. Burada bilinçli tarım yapılması, buradaki doğal ürünlerin Bodrum ve Dünyaya tattırılmasından yanayız. Adalarda da fuarla ilgili çalışmalarımız olacak. 2015 yılında yaptığımız fuara adalardan iyi bir katılım olmuştu. Bu fuarımızda da aynı katılımı sağlamak için yoğun çaba göstereceğiz.”

“29 Ağustos-2 Eylül arası Türkiye’deki doğal ve organik ürünlerin tanıtımının yanında bu ürünlerin Bodrum’da da yetişebildiğini göstermek istiyoruz” diyen Melengeç, “Biz bu fuarı ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerine gezilerle de zenginleştireceğiz. Bodrum’un tarım yüzünü de öne çıkaracağız. Bodrum tarımla bugünlere geldi. Tarımın çok ihmal edildiğini düşünüyoruz. Odamız yeni bir oda fakat ama tarımla turizmi entegre edeceğiz. Narenciye bahçelerinin korunmasını da el emeği alarak sağlayacağız. Dışarıdan gelen çok ilgili bir kesim var. Doğru ve bilinçli tarım yapma hususunda bize çok müracaatlar geliyor” diye konuştu.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

“Halikarnas Balıkçısı’nın Görülmemiş Fotoğrafları” sergisi CNR Expo’da !

Bodrum Deniz Müzesi’nin “Halikarnas Balıkçısı’nın Görülmemiş Fotoğrafları” sergisi 23 Şubat – 3 ...

instagram takipçi satın al