Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM DA ALAADDİN YAVAŞCA ÖZEL KONSERİ

BODRUM DA ALAADDİN YAVAŞCA ÖZEL KONSERİ

image_pdfimage_print

Bodrum Belediyesi Türk Musikisi Derneği Klasik Türk Musikisi Korosu, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde “Alaeddin Yavaşca Özel Konseri” düzenlendi.

Konserde, devlet sanatçısı unvanına sahip  olan ve bestesi Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’ya ait olan eserler seslendirildi. İlk iki eserin seslendirilmesinin ardından Alaeddin Yavaşca, eşi Ayten Yavaşca ile sahneye çıkarak, davetlileri selamlayıp sahnede kendilerine ayrılan bir koltukta oturdular.

Konserin ilk bölümünde sürpriz yapmak için sahneye çıktıklarını belirten Ayten Yavaşca, seslendirilen şarkıların hikayelerini izleyenlerle paylaştı.

Bu yıl 90’ıncı yaşını kutlayan Alaeddin Yavaşca da “Benim de çorbada tuzum olsun” diyerek, sözleri Şair Cahit Sıtkı Tarancı’ya ait “Bu tatsız akşam saatinde” adlı eseri konserin ilk bölümde okudu. Usta sanatçı, konserin ikinci bölümde de  iki eser olmak üzere toplam üç eser okudu. Sanatçıyı izleyenler duygulu anlar yaşadı ve ayakta alkışladılar.
45 kişilik koronun sahne aldığı konseri Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı öğretim üyesi Halil İbrahim Yüksel hazırlayarak yönetti.

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İFTAR İÇİN ÇİN ÇORBASI

Bodrum’da Çin mutfağının en eski ve en deneyimli temsilcisi Red Dragon, Marina’daki ...

instagram takipçi satın al