Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM BELEDİYESİ TİCARET ODASINA YENİ YER TAHSİS ETTİ - Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM BELEDİYESİ TİCARET ODASINA YENİ YER TAHSİS ETTİ

BODRUM BELEDİYESİ TİCARET ODASINA YENİ YER TAHSİS ETTİ

Bodrum Ticaret Odası (BODTO)’na, Belediye Meclisinden alınan kararla yeni yer tahsisi yapıldı.

Şubat ayı toplantısında gündeme gelen yeni yer tahsisi konusu hakkında açıklama yapan başkan Mahmut Serdar Kocadon yönetim kurulu üyelerine çıkan kararı gösterdi.

BODTO’nun müracatı neticesinde Bodrum Belediyesi Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda, Konacık Mahallesinde belediye hizmet alanı olarak ayrılan yaklaşık 2 dönümlük alan Ticaret Odasına tahsis edildi.

Konu hakkında yönetim kurulu üyelerine açıklamada bulunan Mahmut Serdar Kocadon şunları söyledi;

“Bodrum Belediyesinin, geçen ayki yapmış olduğu meclis toplantısında, bizim talebimiz üzerine Bitez Kavşağındaki yeri 25 yıllığına bize tahsis etmiştir. Buda onun belgesidir. Bodrum Belediyesi başkanına ve değerli meclis üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Alınan bu kadar doğrultusunda BODTO’nun izleyeci yolu anlatan yönetim kurulu başkan yardımcısı İbrahim Akkaya şöyle konuştu;

“Önce, Bodrum Tapu Sicil Müdürlüğünde, bize tahsis edilen arazinin üst hakkının 25 yıllığına tescili için müracaatta bulunacağız. O tescil işlemlerini tamamladıktan sonra bir jüri oluşturarak Bodrum Mimarlar Odasına kayıtlı üyelerin katılacağı bir proje yarışması düzenleyelim diyoruz. Bu yarışmanın yönetmeliğini hazırlayarak meclisimize sunacağız. Mekan ihtiyaçları tespit edilecek. Bunlar olgunlaştığında meclisimize binanın konsepti, genel görünüşü, fiziksel özellikleri hakkında bilgi vereceğiz. Birinci olan proje seçildikten sonra bir komisyon maddesi ile inşaatını ihale edeceğiz. umut ederiz bütün bu süreç Eylül ayında tamamlanır ve 2016’nın yaz sezonuna kadar da bitirmiş oluruz diye umut ediyorum.” dedi.

25 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edilen bin 801 metrekare büyüklüğündeki arazi için gerekli çalışmalar önümüzdeki günlerde hız kazanacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODRUM’DA AHMET ARAS’LA YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

KONACIK, CHP ADAYI ARAS’I BAĞRINA BASTI CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet ...

instagram takipçi satın al