Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM BASIN PLATFORMU KURULDU - Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM BASIN PLATFORMU KURULDU

BODRUM BASIN PLATFORMU KURULDU

Bodrum Basın Platformu kuruluşunu bir bildiri ile kamuoyuna duyurdu. Bodrum Kalesi giriş avlusunda düzenlenen kokteyle Bodrum yazılı, görsel, internet ortamında yayıncılık kuruluşu imtiyaz sahipleri ve çalışan çok sayıda gazeteci katıldı. Bodrum Basın Platformu sekreteryası tarafından hazırlanan kuruluş bildirgesi ni ise Yüksel Ünver tarafından okudu.

24 Temmuz Basından sansürün kaldırılış günü ile aynı gün düzenlenen kokteyle Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcıları; İsmail Altındağ, Taner Uslu, Meclis üyeleri, CHP İlçe Başkan  Recai Seymen İstanbul Taksim Mitingine katıldığı için yerine vekalaten Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, MHP İlçe Başkanı Mehmet Tosun, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Oğuz Şahin ve gazetecilerin aileleri ile yakınları katıldı.

Bodrum BAsın Platformu kuruluş bildirisi metni şöyle:

“Bodrum da basın hizmeti verenlerin güç birliği, uzun süren çalışmaların sonucunda meyvesini vermiş ve bugün burada kuruluş deklarasyonunu açıklayacağımız, “BODRUM BASIN PLATFORMU“ kurulmuştur.

Bodrum da aktif olarak basın hizmeti verenler, “BODRUM BASIN PLATFORMU“ adı altında bir araya gelmiştir. Bugün, kuruluş deklarasyonunu açıklayacağımız Platformu muzun amacı; basın hizmeti üretenlerin aynı çatı altında buluşturarak mesleki dayanışmamızı pekiştirmek, mesleğimizin mecbur kıldığı hak ve özgürlükleri
savunmak ve Bodrum;da doğru, tarafsız, güvenilir ve ilkeli yayıncılığı geliştirmek adına çalışmaktır.

Bodrum da basın mensuplarının yeni bir örgütlenme modeline ihtiyaç duyduğuna inanan bizler, bir süredir bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Basında güçbirliğinin gerçekleştirilmesi gerektiğine inanan meslektaşlarımızın bir araya gelerek yaptığı toplantılarda, mesleğimizin giderek ağırlaşan sorunlarını masaya yatırdık, çözüm önerilerimizi, beklenti ve taleplerimizi dile getirdik. Sonuç itibariyle, bir platform çatısı altında güçbirliği kurma yönünde görüş birliğine vardık.

Bodrum Basın Platformu, gazetecilik mesleğine ve meslek ilkelerine gönül veren insanların seslerini, sorunlarını, dileklerini birlikte gündeme getirmeleri ve kamuoyuna duyurmaları açısından bugüne kadar eksikliği hissedilen bir ihtiyacı karşılayacaktır.

Hedeflerimiz, Bodrum da ve Muğla ili dahilinde basın yayın konusunda faaliyet gösteren tüm kuruluşların ve kişilerin mesleki dayanışmasını güçlendirmek, basın çalışanları için sürekli bir gelişim merkezi olmak, basın sektörünün gelişimini desteklemek, birlik ve beraberliği temin etmek, mesleğin etik davranışlarına ilişkin yüksek profesyonel standartlar konusunda meslektaşlarımızı cesaretlendirmek ve yönlendirmek, mesleği tanıtıcı konferans, panel ve eğitim seminerleri düzenlemek,  sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirerek araştırma ve geliştirme projelerinde yer almaktır.

Değerli konuklar,
Bugün, aynı zamanda 24 Temmuz, basında sansürün kaldırılışının 108 inci yıldönümü… Gazeteciler için büyük önem taşıyan bu tarih, içinde bulunduğumuz günlerde daha büyük bir anlam kazanmıştır. 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi, Türk basınının demokrasi adına verdiği kararlı mücadelenin de etkisiyle başarısız olmuştur.
Bu nedenle Bodrum Basın Platformu olarak bizler, halkın gerçekleri öğrenme ve doğru bilgi edinme hakkı demek olan basın özgürlüğünün güvence altına alınmasını önemli ve öncelikli sorun olarak görüyoruz. Tüm sorunların demokrasi içerisinde çözümleneceğine inanıyor, her türlü düşüncenin özgürce açıklanacağı, tam bir demokrasi için kararlı duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğimizi vurguluyoruz.

Bu vesileyle bugün burada, sorumlu meslek ilkelerine bağlı, bağımsız, saygın bir Bodrum basınının koruyuculuğunu, basın özgürlüğünün savunuculuğunu ve basının sorunlarının çözüme kavuşturulmasının takipçiliğini güçbirliği içinde yapma inancımızı ve kararlılığımızı kamuoyuna açıklıyoruz.

Bodrum Basın Platformu nun oluşumuna katkıda bulunan tüm meslektaşlarımızı sizlerin huzurunda bir kez daha kutluyor, heyecanımızı paylaşmak adına bugün burada  bulunan siz değerli konuklarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz…”

 

 

 

Basın platformu (1) (Small) Basın platformu (3) (Small) Basın platformu (5) (Small) Basın platformu (8) (Small) Basın platformu (9) (Small) Basın platformu (12) (Small) Basın platformu (17) (Small) Basın platformu (19) (Small) Basın platformu (22) (Small) Basın platformu (24) (Small) Basın platformu (29) (Small) Basın platformu (33) (Small) Basın platformu (36) (Small) Basın platformu (46) (Small)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

ARAS KARAOVAYI DÜNYAYA TANITACAĞIM

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Karaova mitinginde Bodrum’un ...

instagram takipçi satın al