Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
KAYMAKAM YILMAZ BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / KAYMAKAM YILMAZ BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

KAYMAKAM YILMAZ BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla ilk kez bir araya gelerek güncel konular üzerine sohbet etti.

Bodrum’da görev yapan basın mensuplarıyla tanışan Bekir Yılmaz, basın mensuplarıyla Bodrum hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulundu. Devletin vatandaşa hizmet için var olduğunu belirten Kaymakam Yılmaz, basının kamuoyunu aydınlatma görevi ve sorumluluğu çerçevesinde karşılıklı iyi ilişkiler içerisinde olarak Bodrum’a hizmet etmeyi umduğunu söyledi.

“Milletimizin refahı, devletimizin bekası için çalışacağız. Milletimize hizmet için varız. Kapımız herkese açık” diyen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ilk olarak şunları söyledi:

“Öncelikle bizi bu göreve layık gören başta sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın Başbakanımıza ve sayın İçişleri Bakanımıza teşekkürlerimiz arz ediyorum. İnşallah Bodrum’da bundan sonra birlikte çalışacağız. Ne yapacaksak hep birlikte yapacağız. Sizin de desteklerinizi bekliyoruz. Gerek basınımızın, gerek sivil toplum kuruluşlarının yakın ilgi alakası ve desteğini bekliyorum. İşin özünde basına demeç verme yetkisi valimizdedir. Biz ancak teknik konularda bir bilgi verebiliriz. Sayın valimizle de bu konuda istişarelerimizi yaptıktan sonra basınla ilişkilerimizin düzeyini de belirleriz. İnşallah birbirimize yardımcı olup çalışırız. Bodrum hepimizin. Siz de bir kamu görevi ifa ediyorsunuz, yaptığınız iş bize çok benziyor. Kamuoyunu aydınlatma göreviniz var. Toplumsal sorumluluklarınız var. İnşallah hep birlikte bir şeyler yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Kamu hizmeti anlayışımızda devletin vatandaşımıza hizmet için varolduğunu düşünüyoruz. Ama devleti olmayan millet de yok olmaya mahkumdur. Özellikle bu zor coğrafyada yaşayan milletimiz bu zor şartlarda devletine de sahip çıkmazsa devletsiz bir millet yok olur. Onun için sloganımız şu; Milletimizin refahı, devletimizin bekası için çalışacağız. Milletimize hizmet için varız. Kapımız herkese açık.”

Daha önce görev yaptığı yerlerden de bahseden Yılmaz, Konya’da 3 yıl 4 ay boyunca vali yardımcılığı ve kaymakamlık görevlerini yürüttüğünü belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Tabi oranın farklı dengeleri, farklı özellikleri vardı. Konya biliyorsunuz Hz. Mevlana’nın hoşgörü diyarı. Karatay İlçesi de Mevlana’nın türbesinin bulunduğu ilçeydi. Ama tabi Bodrum ayrı bir dünya, turizm kenti. Belki Dünyanın coğrafi olarak en güzel ilçelerinde birisi. Her yerin farklı hassasiyetleri ve özellikler var. Tabi tanıdıkça bu analizleri yapmak lazım. Bodrum’un da turizmle ilgili kendine özgü sorunları var. Onları önce tespit edeceğiz sonra çözeceğiz. Burada göçmenlerle ilgili önemli sorunlar vardı ama bu sorun azalıyor. Bizim mülki idare amirleri olarak en önemli görevlerimiz mülkiyet, asayiş, halkımızın huzuru, güvenliği. Huzur ve güven olmadığı sürece hiçbir şeyden bahsetmek mümkün değil. Emniyet ve asayişten sonra da sağlık, eğitim, kalkınmaya yönelik altyapısal sorunların çözümüyle ilgili çalışacağız. Devam eden projelere çalışacağız, yeni projeler hazırlayacağız.”

Bodrum’un ilk etapta tespit ettiği sorunları hakkında da görüşlerini açıklayan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum’un ulusal basında aldığı yere de dikkat çekerek “Bodrum’dan ulusal basına yansıyan çok haber oluyor. Buradaki gündem hemen Türkiye’nin gündemine yerleşecek kadar etkili. Bodrum sanki İstanbul’un bir parçası gibi. Öyle bakılıyor, görülüyor dışarıdan. İstanbul’un çeşitli çevrelerinden de çok insan gelip gidiyor buraya. Bodrum’u tanımak lazım, şimdilik çok erken benim bir şey söylemem için. Ama burayı siz benden daha iyi biliyorsunuz. Trafik büyük bir sorun gibi duruyor. Daha geçen gün bir çocuğumuz vefat etti trafik kazasında. Ben de basından takip ettim. Bu sorunu çözmek lazım, neler yapılabilir değerlendirmek lazım. İnsanların ölümüne sebep olan geçişle ilgili tedbirleri almak lazım” dedi.

İhalesi yapılan ve çalışmalarına başlanan yeni hastane projesi hakkında da konuşan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Acil bir hastane ihtiyacımız var. Hele hele yaz sezonundaki nüfusu düşündüğünüz zaman. 150 yataklı yeni hastanenin ihalesi yapılmış. Zaman içerisinde hastaneyle ilgili gelişmeleri paylaşırız. Mesela böyle yeni bir şeyi yaparken de bu dokuya uygun, çevreyi kirletmeden yapmalıyız. Yeni yapılan şeylerde bu hassasiyetin olması önemli. Yeni hastane projesi de güzel bir proje gibi gözüküyor. Mimari projesine bakma fırsatım oldu. Zeminde bir sorun var. Kayalık bir zemin olduğu için, beton atılmaya uygun hale getirilmesi için, patlatılması konusunda bana talepte bulundular. Yol kenarında bir yer. Anıtlar Kurulu bu konuya ne der. Onları çözüp öngörülen süre içinde Bodrum’a yeni bir hastanenin yapılması hepimizin temennisi” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Eyüpsspor:0-0: B.B.Bodrumspor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ...

instagram takipçi satın al