Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BEYZA BOYNUDELİK, “TERS YÜZ” SERGİSİ – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / BEYZA BOYNUDELİK, “TERS YÜZ” SERGİSİ

BEYZA BOYNUDELİK, “TERS YÜZ” SERGİSİ

20 ARALIK 2016 TARİHİNDEN İTİBAREN MİNE SANAT GALERİSİ PALMARİNA BODRUM’DA!
Mine Sanat Galerisi, Yalıkavak Palmarina Bodrum mekanında sanatçı Beyza Boynudelik’in son dönem desen ve gravür çalışmalarını “Ters Yüz” başlığı altında sergiliyor.
Sanatçının aklına takılan karşıtlıkları barındıran işleri, insanın kendini, doğayı ters-yüz / alaşağı etmesi – edebilmesi  sebebiyle, aynı anda hem yapıcı hem yıkıcı olan potansiyeline bir gönderme niteliğinde. Aynı şekilde bu sergi kapsamında biricik/tek olma ve çoğalma olgusu ile de bu zıtlığı kurgulayan sanatçı Beyza Boynudelik’in, önceki dönem işlerinde  hali hazırda ele aldığı teknoloji-doğa ve insan-hayvan ilişkileri ise seçkideki desen ve baskılarda işlenmeye devam ediyor. Yapıtlardaki neredeyse apatik hale gelen, gerçek iletişimi unutmuş ve yalnızlaşmış  kent insanı ile kente dair simgesel olgular, doğayla yeniden iletişime geçme çabasında. Bu nedenle sosyolojideki “maskeli birey” tanımını sıkça kullanan sanatçının yapıtları, anonim olan ve tanımlı olanın da ilişkisinin araştırıldığı bir deneysel alan haline geliyor. Daha geniş çerçevede “temas” üzerine  düşünen sanatçı, şeylerin negatifi-pozitifi, direkt olma-dolaylılık hali, sahtelik-gerçeklik gibi alt başlıklarla, içerikle beraber teknik  göndermelerle de sorularını sormaya devam ediyor.
Beyza Boynudelik’in “Ters Yüz” başlıklı sergisi 20 Aralık 2016 – 25 Ocak 2017 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Palmarina Bodrum mekanında izlenebilir.
Serginin açılış kokteyli 20 Aralık 2016, Salı Günü, Saat: 17:30’da, Mine Sanat Yalıkavak, Palmarina mekanında, sanatçının katılımıyla yapılacaktır. Tüm sanatseverler davetlidir.
unnamed-small

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Eyüpsspor:0-0: B.B.Bodrumspor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ...

instagram takipçi satın al