Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Başbuğ: TSK tarihine kara leke sürdüler
Anasayfa / FLAŞ HABER / Başbuğ: TSK tarihine kara leke sürdüler

Başbuğ: TSK tarihine kara leke sürdüler

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ dün yapılan darbe girişimi hakkında açıklamalarda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Darbe girişiminde bulunanların cemaat yapılanması olduğunu belirten Başbuğ, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) tarihine bir kara leke sürdüler” dedi.

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Bodrum’daki evinde, basın mensuplarına, FETÖ’nün başarısız darbe girişimini değerlendirdi. Darbe girişiminde bulunanların cemaat yapılanması olduğunu vurgulayan Başbuğ, “Dün gece, Türkiye tarihinde yaşanan en korkunç gecelerden biri oldu. Bu darbe kalkışını, girişimini, bu hareketi ve bu harekete katılanları lanetliyorum. Onlar Türkiye’nin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tarihine bir kara leke sürdüler” dedi.

BUNLAR ASKER DEĞİL TERÖRİST

Başbuğ, şöyle devam etti:

“Kendi meclisini bombalayan, kendi halkına ateş açanlar Türk askeri olamaz. Bular Türk askeri olamaz, bunlar birilerinden ve bir yerlerden emir alan teröristlerdir. Bu olayların sonucunda sevindiğimiz noktalardan bir tanesi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin büyük çoğunluğu 15 Temmuz 2016 günü yaşanılan olaylar karşısında gösterdiği davranış ile başta Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar olmak üzere, demokrasinin yanında yer aldılar. Bu nedenle gerçekten hepsini yürekten kutluyorum. Dün gece Türk Silahlı Kuvvetlerinin büyük çoğunluğu ile beraber omuz omuza örnek bir davranış gösteren polisimize teşekkürlerimi sunuyorum, onları kutluyorum. Polislerimiz canları pahasına görevlerini yerlerine getirdiler.”

MİLLETİN DURUŞU GURUR VESİLESİ

Türk milletinin de darbe karşısında çok net bir duruş sergilediğini vurgulayan Başbuğ, “Türk milleti darbenin karşısında olduğunu çok net olarak bütün dünyaya ilan etti. Bu da hepimiz için gurur vesilesi. Bugün, darbeciler ile cemaat arasından birçok insanın ilişkisi olduğu düşünülmektedir. Ben de aynı düşünceyi taşıyorum. Bundan önce cemaat Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bu girişimde bulunmuştu. Bugün ise Türk milletine karşı yapılan bir harekettir bu” dedi.

MEHMETÇİKLERİ KULLANDILAR

Başbuğ, rütbeli askerlerin Mehmetçiği kullandığını da belirterek, şunları söyledi:

“Askerlere ne olacak. 20 yaşındaki geçlere. Ben bu erleri, askerlerimizi, bu darbenin içerisinde yer alan planlayan rütbeli personelden ayrı tutmanın, ayrı bir yere koymanın düşüncesindeyim. Bu askerlerimiz belki de kandırıldılar. Bunların tatbikat ve bunun gibi nedenlerle kışla dışarısına çıkarıldığı gözüküyor. Bu olayda kullanıldı Mehmetçikler, bekli aldatıldılar, belki yanlış bilgiler verdiler. O gençlerin bunu anlaması ve algılaması kolay bir olay değil. Bu genç erlerimiz ile diğerlerini aynı teraziye koymayalım.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

ARAS KARAOVAYI DÜNYAYA TANITACAĞIM

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Karaova mitinginde Bodrum’un ...

instagram takipçi satın al