Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Baro Başkanı Uzun’dan “Adalet” vurgusu… – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Baro Başkanı Uzun’dan “Adalet” vurgusu…

Baro Başkanı Uzun’dan “Adalet” vurgusu…

-Muğla Barosu tarafından, mesleğe yeni başlayacak avukatlar için yemin töreni düzenlendi.

-Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun:

“Adalet gerçek anlamda sadece hukuk devletinde ve o devletin temeli olarak bulunur”

 

Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, “Adalet gerçek anlamda sadece hukuk devletinde ve o devletin temeli olarak bulunur” dedi.

Muğla Barosu toplantı salonunda düzenlenen yemin törenine, Baro Başkanı Cumhur Uzun ile Yönetim Kurulu Üyeleri, 13 avukat ve yakınları katıldı.

Genç avukatların yemin töreni öncesinde konuşan Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, şunları söyledi:

“Bu gün burada, uzun mücadeleler sonucu, ömürlerinin ciddi bir bölümünü avukat olmak için geçiren genç meslektaşlarımızın, özlemlerine, mesleklerine kavuşacağı bu mutlu günlerinde birlikte olmak için toplandık.

Gençlerimiz bu günlere, siz değerli ailelerimizin büyük özveri ve katkılarıyla geldi. O nedenle bu gün en başta sizin gününüz. Emeklerinizin karşılığını görme gününüz. Bu gün sizin onur gününüz, gurur gününüz. Bu nedenle ve öncelikle sizi yürekten kutluyorum.

Avukat olmanın onur ve sorumluluğuna hazır olan genç meslektaşlarım. Avukat adalet arayıcısıdır. Alınamayan bir hakkı arayan, haksızlığa uğrayanın savunanıdır. Avukatın arayıcısı olduğu adalet, tıpkı aldığımız nefes gibi, insan yaşamı için vazgeçilmez değerdedir.

Nasıl ki alacağımız havanın ne kadar değerli olduğunu ancak nefes alamadığımız zaman hissediyorsak, adaletin de ne denli vazgeçilmez olduğunu bir adaletsizlikle karşı karşıya kaldığımızda hissediyoruz.”

Adalet Vurgusu

Sözlerini, “İnsan yaşamı için bu denli önemli olan adalet uğruna adaletin herkese adilce dağıtılması için var gücünüzle çalışın” şeklinde sürdüren Baro Başkanı Uzun, şunları ifade etti:”

Adaletin olmadığı yerde toplumsal huzurdan, bireysel mutluluktan ve insanın insan olduğu için sahip olduğu hakların güvenliğinden asla bahsedilemez.

Adalet gerçek anlamda sadece hukuk devletinde ve o devletin temeli olarak bulunur. Sizler mesleğinizi icra ederken adaletin tecellisi için sadece hukukun üstünlüğüne güvenin ve bu uğurda var gücünüzle çalışın.

Zira hukukun üstün olmadığı bir ülkede, o ülkenin temeli yok olduğu gibi , böyle bir ülkede hukukçu olmanın da, avukat olmanın da bir anlamı olmayacaktır. Bir avukat olarak bu ülkeye yapabileceğiniz en değerli katkı ülkemizin hukuk devleti olmasını sağlamak ve bunu güçlendirmek olacaktır.

Son olarak şunu söylemek isterim ; Yaşamınız boyunca hiç unutmayın; Sağlığınız varsa umudunuz, umudunuz varsa her şeyiniz vardır. “Hukuktan ve hayallerinizden asla vazgeçmeyin” Hayalleriniz sizi, hukuk toplumumuzu mutlu edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, size, mesleğimize hoş geldiniz derken, tüm katılımcıları şahsım ve baromuz adına saygıyla selamlıyorum.

Uzun’un konuşmasının ardından “Beril Karaman, Rifat Coşkun Bütüner, Yıldıray Akçay,Nermin Gümüşkesen, Dudu Erol, Veli Demircan,Tuğçe Nur Şanlı, Gülbahar Yanık, Füsun Ece Kaya, Eylül Başak Şen, Aygül Kartal, Onur Sefa Koç ve Hale Doğan” avukat cübbesini giyerek yemin etti.

Törene yeni göreve gelen Muğla Barosu Yönetim Kurulu ise ilk defa katıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

SEYİR HALİNDEYKEN YANDI

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR Konacık’ta seyir halindeki cip birden alev aldı. Cip, ...

instagram takipçi satın al