Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
 BARAJLARDA SU SEVİYESİ KRİTİK – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER /  BARAJLARDA SU SEVİYESİ KRİTİK

 BARAJLARDA SU SEVİYESİ KRİTİK

Bu yıl içinde az miktarda yağışın düştüğü Bodrum’da barajlardaki su seviyesi de kritik seviyelerde.

Geçtiğimiz yıllara göre yağış miktarının azaldığı Bodrum’da yeraltı ve yerüstü su kaynakları ciddi oranda azaldı. Nüfusun hızla arttığı ilçede yaz aylarına gelen tatilcilerle birlikte su ihtiyacındaki miktar her yıl daha da artıyor.

Artan su ihtiyacına karşın Bodrum’a düşen yağış miktarı ise azalıyor. Hal böyle olunca da Bodrum’un su ihtiyacını karşılayan barajlar alarm veriyor.

30 yıldır ilçenin su ihtiyacını sağlayan 18 Milyon metreküp kapasiteli Mumcuar Barajı, son 6 yılın en düşük seviyelerinde. Barajdaki su miktarı yüzde 7 seviyelerinde ölçülüyor. Su seviyesinin iyice azalması nedeniyle Mumcular İçme Suyu ve Arıtma Tesisine barajdan su alınmadığı bildirildi.

Bodrum’a su ihtiyacını sağlayan diğer baraj olan 40 milyon metreküp kapasiteli Geyik Barajı’nda da su seviyesinin yüzde 39 dolaylarında olduğu öğrenildi.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

“Halikarnas Balıkçısı’nın Görülmemiş Fotoğrafları” sergisi CNR Expo’da !

Bodrum Deniz Müzesi’nin “Halikarnas Balıkçısı’nın Görülmemiş Fotoğrafları” sergisi 23 Şubat – 3 ...

instagram takipçi satın al