Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BABA MUSTAFA PİLEVNELİ, OĞLU YAVUZ VE GELİNİ PEMRA'NIN SERGİSİ 9 EYLÜL'DE DİBEKLİHAN'DA… 
Anasayfa / FLAŞ HABER / BABA, OĞUL VE GELİN SERGİSİ DİBEKLİHAN DA

BABA, OĞUL VE GELİN SERGİSİ DİBEKLİHAN DA

BABA MUSTAFA PİLEVNELİ, OĞLU YAVUZ VE GELİNİ PEMRA’NIN SERGİSİ 9 EYLÜL’DE DİBEKLİHAN’DA… 

Baba Mustafa Pilevneli, oğlu Yavuz Pilevneli, gelinleri Pemra Pilevneli sergileri ile Dibeklihan’da bir araya geliyorlar. Türk resminin büyük ustalarından Mustafa Pilevneli, oğlu Yavuz, gelinleri Pemra’nın resim ve seramiklerinin yer aldığı Pilevneliler Sergisi  9 Eylül Cumartesi 18:30’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünde açılacak.  Mustafa Pilevneli’nin Resim Sergisi İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde,  Yavuz Pilevneli ve Pemra Sağlıkova Pilevneli’nin Seramik Sergisi Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde yer alacak.

Mustafa Pilevneli 1961´de Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Dekoratif Resim Bölümü´nden mezun olduktan sonra Almanya´dan DAAD bursu kazanarak uzmanlık eğitimi için gittiği Stuttgart Akademisi´nde “Mağara Çağından Günümüze Duvar Resimleri ve Teknikleri” konusunda tez hazırdı. Dönüşünde mezun olduğu Tatbiki Güzel Sanatlar´ın öğretim kadrosuna girdi ve okulun sonraki adı olan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi´nden 2007 yılında emekli oluncaya kadar hocalık yaptı.

Mustafa Pilevneli’nin oğlu Yavuz Pilavneli  6-7 yaşlarındayken uluslararası yarışmalara katılıp dereceler aldı. Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu (Yeni adıyla Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi)’nden 1987’de mezun oldu. Eşi Pemra da aynı yıllarda beraber okuduğu okul arkadaşı… Seramik Bölümü’nü birlikte okudular. Sonra Pemra Mimar Sinan Üniversitesi’nde master yaptı.

Haber: Erol Ünal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Dragon’da Yaz tatili Bitti

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından Milta Bodrum Marina işbirliği ile düzenlenen Dragon ...

instagram takipçi satın al