Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
BODRUM DA AZİZ BAŞAN’DA İNSAN DOĞASI TEMALI SERGİ
Anasayfa / FLAŞ HABER / AZİZ BAŞAN’DAN İNSAN DOĞASI TEMALI SERGİ

AZİZ BAŞAN’DAN İNSAN DOĞASI TEMALI SERGİ

image_pdfimage_print

Bodrum Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı, tarihçi Aziz Başan ın,  İnsan Doğası temalı sergisi Bodrum Trafo Hakan Aykan  Kültür ve Sanat Merkezinde açıldı.

Azizi Başan İnsan Doğası temalı sergisi için görüşlerini şöyle açıklıyor: “ gördüğümüz ışık, renk ve çizgilerin değişken güzelliğini geliştirdiğimiz sanatsal değerlere göre yansıtıyoruz. Doğadaki kaynakların kullanımı ahlaki değerlere göre düzenlemeye çalışıyoruz. İster doğa ile bir olmaya çalışalım ister ona hakim, amacımız var olmak. Diğer canlıların da amacı aynı. Ancak doğa ahlaki değerlerden yoksun. Dolayısıyla kendimizi tehlikede hissettiğimizde doğanın kendisi kadar acımasız olabiliyoruz. Çalışmalarım sanatsal değerlerimizin yanı sıra bu ikilemi de yansıtıyor.”

Sanatçı Başan’ın sergisi, son üç yıldır yaptığı eserlerin toplu hali. Sergide, doğa ile ilgili ve insan doğası ile ilgili resimler var.

20 yağlıboya ve 15 karışık teknik olmak üzere 35 eser yer aldığı sergi, 26 Eylül tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

Satılan tablolardan elde edilecek gelirlerin yüzde yirmi beşi, Bodrum Rotary Kulübüne toplum birliği ve diğer hayır işlerinde kullanılması amacı ile bağışlanacağı öğrenildi.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

MUĞLA TENİS KULÜBÜ MUĞLA’YI TÜRKİYE’YE TANITTI

Muğla Tenis Kulübü olarak 11.Yılımızda altyapı ve performans gruplarımızda  farklı yaş gruplarında ...

instagram takipçi satın al