Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
Av. Özyiğit, 4.Kez Baro Temsilcisi Oldu – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / Av. Özyiğit, 4.Kez Baro Temsilcisi Oldu
Av. Cavidan Karaöz Özyiğit Muğla Barosu Bodrum Temsilcisi

Av. Özyiğit, 4.Kez Baro Temsilcisi Oldu

Bodrum Baro Temsilciliği görevini 2010 yılından bu güne kadar yürüten Avukat Cavidan Karaöz Özyiğit, 4’üncü kez Bodrum Baro Temsilcilisi oldu.

Muğla Barosu’nun 15-16 Ekim tarihlerinde yapılan genel kurulunda Baro Başkanı Av. Cumhur Uzun’un tek aday olarak katıldığı seçimde yeniden Başkan seçilmesinin ardından, Bodrum İlçe temsilciği için aday olan Av. Cavidan Karaöz Özyiğit, Bodrum’dan başka aday çıkmaması üzerine 4’üncü kez Bodrum Baro Temsilcisi oldu.

Bodrum Baro temsilcisi bu konuda yaptığı açıklamada Özyiğit şunları söyledi:

“Avukatlık Kanunu’na göre her iki senede bir baro başkanı seçimleri yapılmaktadır. Buna bağlı olarak da baro başkanlığı seçimlerinden sonra da ilçe temsilcisi seçimleri yapılır. Yasaya göre bu seçimler atamayla yapılıyor. Böyle bir seçim avukatlık kanununda yer alan bir seçim değil, temayül yoklamasıdır. Bu sene 16 – 17 ekim tarihlerinde baro başkanlığı seçimleri yapıldıktan sonra ilçe temsilciğinin nasıl seçileceği konusunda Muğla Barosu’nda karar alındı. Seçim yapılması konusunda karar verildi. 31 Ekim tarihine kadar aday olmak isteyen arkadaşların müracaatları istendi. Ben de tekrar temsilcilik için aday oldum. Gelinen süreçte arkadaşlarımız benim temsilciğimden memnun oldular ki aday çıkmadı. Sağ olsunlar onların destekleriyle temsilci olarak bugünlere geldik ve onların destekleriyle bu işi layıkıyla yürütmeye çalışacağız. Atamam da pazartesi itibariyle yönetim kurulunda gerçekleştirildi ve bana da bildirildi. Temsilci yardımcısı arkadaşlarımla beraber bu görevi yürüteceğiz. Allah utandırmasın. Meslektaşlarımıza, Bodrumumuza, ülkemize hayırlı olmaya çalışacağız.”

Muğla genelinde yaklaşık bin 190 avukat olduğunu, bunun 330 tanesinin Bodrum’da görev yaptığına işaret eden Muğla Barosu Bodrum İlçe Temsilcisi Cavidan Karaöz Özyiğit sözlerini şöyle tamamladı:

“Muğla genelinde yaklaşık bin 190 avukat var, bunun 330 tanesi Bodrum’da. Dolayısıyla Bodrum temsilciği kalabalık bir ilçe temsilciliği. Ben her konuşmamda dile getiriyorum; Bodrum artık il statüsünde bir kentimiz. Bu kadar büyük bir kentin bir barosunun da olması gerektiği düşünüyorum ben ama biz Muğla Barosu bütün ilçelere yetişmeye çalışan bir baroyuz. Muğla Barosu olarak da büyük bir baroyuz ve bu baronun üyesi olmaktan gurur duyduğumu belirterek bunu söylüyorum. Muğla Barosu bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün başkanlarıyla, baroda görev yapan meslektaşlarımla beraber büyük bir barodur. Türkiye genelinde etkinliğini korumuştur, korumaktadır ve koruyacaktır.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Eyüpsspor:0-0: B.B.Bodrumspor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ...

instagram takipçi satın al