Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
AKRAN ZORBALIĞINA KARŞI BİSİKLET SÜRECEKLER
Anasayfa / FLAŞ HABER / AKRAN ZORBALIĞINA KARŞI BİSİKLET SÜRECEKLER

AKRAN ZORBALIĞINA KARŞI BİSİKLET SÜRECEKLER

Yunanistan, Letonya, İtalya ve Polonya’dan 24 öğrenci ile 16 öğretmen”Zorbalığa Karşı Bisiklet” (Cycling Against Bullying) Projesi kapsamında Bodrum’a geldi. Bodrum’da bir hafta kalacak öğrenci ve öğretmenler proje kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirecekler.

Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi’nin, Türkiye Ulusal Ajansı’nın hibelendirme programları 2016 teklif döneminde başvurusunu yaptığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Kabul edilen  “Cycling Against Bullying” başlıklı projesi kapsamında yurtdışından 16 öğretmen ve 24 öğrenci Bodrum’a geldi.

Öğrenciler arasındaki akran zorbalığı ve bu zorbalıklardan doğan mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla gerçekleştirilen projenin açılış töreni sabah saatlerinde Herodot Kültür Merkezi’nde yapıldı. Burada Türk kültürü tanıtıldı, semazen gösterisi yapıldı. Proje yaygınlaştırma etkinliği kapsamında Cemal Atasoy bisikletle yaptığı dünya gezilerinden örnekler verdi. İlçe milli Eğitim Müdürü Emin Geçin tarafından ekiplere plaketlerini verdi. Programdan sonra rehber eşliğinde bodrum kültür gezisi düzenlendi.

Toplantı öncesi Kent Haber’e konuşan Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni ve proje koordinatörü Sibel Kolay, şunları söyledi:

“Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi’nin yürüttüğü Avrupa Birliği Erasmus+ Okul Ortaklıkları kapsamında  “Cycling Against Bullying” projesinin açılış toplantısını yapacağız. Yunanistan, Letonya, İtalya ve Polonya’dan ortaklarımız geldi. Onlarla birlikte bir hafta bisiklet süreceğiz. Türk kültürünü onlara tanıtacağız. Birlikte projemizin aktivitelerini gerçekleştireceğiz. Yurtdışından toplam 24 öğrenci 16 öğretmen geldi. Bizim öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte toplam 50 kişiyiz.  Bugün burada aynı hedef doğrultusunda aynı amaç için çalışırsak her şeyin ne kadar düzgün olacağını, kardeşçe ne kadar güzel şeyler yapabileceğimizi göreceğiz. Zaten projemizin konusu karan zorbalığına karşı bisiklet. Bisikletle birlikte sağlıklı bir hobi edinip akran zorbalığını en aza indirgemek. Burada ekip çalışmasının ekip ruhunun faydasın göreceğiz, takım çalışmaları yapacağız. Birlik ve beraberlik içinde daha barışçıl bir Dünya için tohumlar atmış olacağız.”

Kolay, “Bugün ilk olarak Bodrum merkezi dolaşacağız. Bodrum Kalesi Mozoleum, Değirmenler gibi ilçemizin noktalarını yürüyerek dolaşacağız. Perşembe Günü de Gümüşlük Turgutreis arasında bisiklet turumuz olacak” diye konuştu.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

ARAS KARAOVAYI DÜNYAYA TANITACAĞIM

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Karaova mitinginde Bodrum’un ...

instagram takipçi satın al