Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / Adada mahsur kalan kaçaklar kurtarıldı

Adada mahsur kalan kaçaklar kurtarıldı

image_pdfimage_print

Bodrum da yasadışı yollarla Yunanistan’ın İstanköy (Kos) adasına geçmek isteyen 31 mülteci mahsur kaldıkları adadan 7 saat sonra kurtarıldı.

Bodrum’dan İstanköy (Kos) adasına kaçmak isteyen Göçmenlerin teknesi Fırtınanın etkisi ile Adaboğazı mevkisin de bulunan Görece adasına çarptı. Kayalıklı bölgede parçalanan Bottan 34 göçmen son anda kurtuldu. Rüzgarın etkisini artırması ile birlikte kayalık bölgeye yaklaşamayan Sahil Güvenlik ekipleri Deniz Kurtarma Ekibi ve UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) birlikte adaya operasyon düzenledi. Sabahın ilk ışıklarında yola çıkan ekipler adaya ulaşmayı başardı. 1 Afganistan, 5 İran ve 26 Suriyeli göçmenlere adada sağlık kontrolü yapıldı. UMKE ekibi yaptığı sağlık kontrollerinin ardından göçmenleri adanın batı kısmına götürerek botlar ile Sahil Güvenlik ekiplerine teslim etti. Sahil Güvenlik Komutanlığın da yapılan işlemlerin ardından kaçaklar Muğla Yabancılar Şube ekiplerine teslim edildi.

Öte yandan gece saatlerinde yapılan ilk operasyonla kayalıklarda donmak üzereyken bulunan minik mülteci ve ailesinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Tuba Ayhan

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM MÜZİK FESTİVALİ 14. YILINDA YENİDEN MÜZİKSEVERLERİ KUCAKLIYOR Bodrum Müzik Festivali, 4-8 ...

instagram takipçi satın al