Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; author_post_widget has a deprecated constructor in /home/zozkeskin/public_html/wp-content/themes/jarida/includes/widgets/widget-author.php on line 72
ACI YOKSA BAŞARI DA YOK – Bodrum Güncel Haber
Anasayfa / FLAŞ HABER / ACI YOKSA BAŞARI DA YOK

ACI YOKSA BAŞARI DA YOK

Bodrum Anadolu Lisesi’nde “Acı Yoksa Başarı da Yok, Sen Yeter ki Bırakma” başlıklı seminer düzenlendi. Seminerde Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, sınava girecek lise öğrencilerine önemli tavsiyelerde bulundu.

Bodrum Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Lise Kırtasiye’nin sponsorluğundan gerçekleştirilen seminer saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Etkinliğin konuşmacısı Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, öğrencilerin yaşadıkları sınav stresi, derse hazırlanmak, meslek seçmek, odaklanarak çalışmak, dikkat dağınıklığı ve sınavlarda başarılı olmak için yapılması gereken hakkında bilgi verdi.

Sinan İpek, “Eşini, işini ve çocuklarını belirleyeceğin bir yıla giriyorsun.  11 yıldır yapılan yatırımın sonuna geldik. Devlet okulundan aldığın takdire veya teşekküre bakmıyor, üniversite sınavında başarılı olmalısın. Seni yetiştiren ailene borcun var, onların gözüne bakacaksın” dedi.

Sınav stresi hakkında da dikkat çekici değerlendirmelerde bulunan Sinan İpek, “Sınava hazırlanırken saçın dökülmüyorsa, sivilcen çıkmıyorsa, kaşınmıyorsan kesinlikle sınavı kazanamayacaksın. 2 buçuk milyon insanla girdiğin bir savaş var ve bu savaştan galip çıkmak istiyorsun. Bana aileler diyor ki; çocuğum sınava hazırlanırken saçı dökülüyor, sivilceleri çıkıyor. Ben de onlara ‘Çok iyi gidiyor, karışmayın diyorum. Eğer bunlar yaşanmıyorsa yanlış giden bir şeyler var. Çünkü çocuğunuz Hacettepe Tıp istiyor. 2 buçuk milyonda ilk 500’e girmek istiyor’ dedim.

11 ve 12’inci sınıf öğrencilerinin katıldığı konferans yaklaşık 2 saat sürdü.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

TEBRİKLER KAYRA

Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan Büyükler Türkiye Karate ...

instagram takipçi satın al